14 Mart Tıp Bayramı'nın 100. yılı

14 Mart Tıp Bayramı'nın 100. yılı

Hekimler 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Ankara Tabip Odası'nın sözcülüğündeki basın toplantısında sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddet olayları hatırlatıldı, bu olayların çalışanlarda umutsuzluk yarattığı belirtildi. Hekimlerin vurgu yaptığı bir diğer konu ise yoğun çalışma koşullarıydı.

100. YILINI ANDIĞIMIZ 14 MART TIP BAYRAMI'NDA, EVRENSEL HEKİMLİK DEĞERLERİNİ VE İYİ HEKİMLİK UYGULAMALARINI SAVUNUYORUZ VE SAVUNMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ.

14 Mart Tıp Bayramı'nın 100. yılı... Hekimler ise sorunlarını ve taleplerini bir kez daha dile getirdi.


Sağlık çalışanlarının problemleri Ankara Tabip Odası ve Sağlık, Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası ve Ankara Diş Hekimleri Odası'nın ortak basın açıklaması ile dile getirildi.

UYGULANAN SAĞLIK POLİTİKALARIYLA SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÜZERİNDEKİ İŞ YÜKÜ ÇOK ARTMIŞTIR. NİCELİĞİN ÖN PLANA ALINDIĞI, PARÇA BAŞI YA DA DİĞER İFADEYELE PERFORMANSA DAYAŞI ÇALIŞMA REJİMİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DAYATILMIŞTIR.

Hekimlerin altını çizdiği bir diğer konu ise sağlık alanında yaşanan şiddet olaylarıydı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ŞİDDETE UĞRAMASI, DEFANSİF TIBBİ UYGULAMALARI ARTIRIRKEN, ÇALIŞANLARDA UMUTSUZLUK VE GELECEĞE GÜVENİ AZALTMAKTADIR.

Şehir hastaneleri de hekimlerin hedefindeydi.

ŞEHİR HASTANELERİ ADI ALTINDA KURULAN, DEVASA SAĞLIK KOMPLEKSLERİNE HALK DA SAĞLIK ÇALIŞANLARI DA ZOR ULAŞMAKTADIR. AYRICA SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU MEKANLARDA HASTAYA ULAŞMAYA ÇALIŞIRKEN İLAVE ZAMAN VE ENERJİ KAYBETMEKTEDİRLER.

Sağlık çalışanları taleplerini bir kez de İstanbul'da dile getirecek.

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINI İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞECEK BÜYÜK HEKİM YÜRÜYÜŞÜNE DAVET EDİYORUZ.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz