İnternette "momo tehlikesi" !

İnternette "momo tehlikesi" !

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi bir açıklama yaparak; "Momo olarak bilinen siber zorbalığa karşı aileler dikkatli olmalı" dedi. Peki çocuklar, internetteki bu tür tehlikeli videolardan nasıl korunabilir ?...Uzmanına sorduk...

Video paylaşım sitelerindeki çocuk programlarının arasına reklam görüntüsü gibi girerek, çocukları, kendilerine zarar vermeleri için yönlendiren ve kamuoyunda “Momo” olarak bilinen görüntü, Cumhurbaşkanlığının da gündeminde...

"BUNLARIN MONTAJ OLDUĞU KESİN ZATEN GOOGLE DA AÇIKLAMA YAPTI, BUNDAN FAYDALANMAK İSTEYEN BİR ÇOK KİŞİ ONA AİT İÇERİKLER ÜRETTİ, ÇOCUKLARI KORKUTAN İÇERİKLER ORTAYA ÇIKTI SÜREÇ İÇERİSİNDE VİDEO ÜRETMEYİ BİLEN KİŞİLERİN HAZIRLADIĞI BİR SÜRÜ ÜRÜN BULUNUYOR HEPSİ ONUN POPÜLERLİĞİNDEN FAYDALANMAK İÇİN YAPILMIŞ ŞEYLER "

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi bir açıklama yaparak; "Momo olarak bilinen siber zorbalığa karşı aileler dikkatli olmalı" dedi..

"YAPILMASI GEREKEN BİR HAMLE KEŞKE DAHA ÖNCE YAPILSAYDI "

Ofisin ailelere uyarıları ise şöyle...

"Çocuklarınızın sosyal medyadaki faaliyetlerini kontrol edin".
"Tanımadığı kişilerden gelen mesaj isteklerini kabul etmeyin"
"İnternet erişimi olan tüm cihazlarınızda ebeveyn koruması kullanın"
"Çocuklarınızın internet ortamındaki arkadaşlık edinimlerini kontrol edin"

" ÇOCUKLARIMIZ BUNLARDAN ÇOK ETKİLENEBİLİYORLAR CBNIN YAPTIĞI AÇIKLAMA DA SON DERECE BİLİNÇLENDİRİCİ BİR ÇALIŞMA BU MADDELERİN TAMAMINA İMZAMI ATARIM "

Dijital Oyun Uzmanı Murat Oktay'ın da ailelere önerileri var...

"ÇOCUKLARIMIZI UZAKTAN DA OLSA MUTLAKA TAKİP ETMEK ZORUNDAYIZ SADECE MOMO DEĞİL ÇOCUĞUN SAKIN BUNLARA GİRME DİYEREK DEĞİL BİRAZ DAHA ONUN NELERLE UĞRAŞTIĞINI SOHBET EDEREK ONLARI TAKİP ETMEKTE FAYDA VAR.."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz