Ağaoğlu: "bu tüketiciyi sindirmeye yönelik bir davadır"

Ağaoğlu: "bu tüketiciyi sindirmeye yönelik bir davadır"

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu hakkında, haksız fiyat uygulamaları ve gramaj hilelerine ilişkin açıklamaları nedeniyle, bir zincir market tarafından tazminat davası açıldı...Duruşma sonrası açıklama yapan Ağaoğlu; "Bu, tüketiciyi sindirmeye yönelik bir davadır" dedi...

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu haksız fiyat uygulaması ve gramaj hilelerine ilişkin bir televizyon kanalındaki açıklamaları nedeniyle davalık oldu.

"GEÇTİĞİMİZ YIL KUR DALGALANMASINDAN SONRA ZİNCİR MARKETLERİN ETİKETLERİNDEKİ ZAMLAR HATTA GRAMAJ HİLELERİ OLDUĞU YÖNÜNDE ELEŞTİRİLERDE BULUNDUK. İŞTE BU NEDENLE HAKKIMDA DAVA AÇTI ..."

Bir zincir marketin Aydın Ağaoğlu hakkında açtığı 100 bin liralık manevi tazminat davasının ilk duruşması Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nda yapıldı

"BURADA TÜKETİCİ DERNEKLERİ VAR KONUT MAĞDURLARI VAR VE BU DAVA HEPİMİZİN DİYORLAR BU DAVADAN GALİP ÇIKACAĞIZ."

Duruşma sonrası basın açıklaması yapan Ağaoğlu " Bu tüketiciyi sindirmeye yönelik bir davadır" dedi.

"100 BİN LİRA TÜKETİCİYİ SİNDİRMEYE YÖNELİK BİR DAVADIR AMA BİZ ONUN YANINA BIRAKMAYIZ BİR GÜN GİTMEYİZ BU PARADAN FAZLA ZARAR EDER."

Aydın Ağaoğlu , söz konusu marketin haksız fiyat uygulaması nedeniyle ceza almadık yönündeki açıklamalarının da doğruyu yansıtmadığını söyledi.

"BENDEN 100 BİN LİRA MANEVİ TAZMİNAT İSTEYEN FİRMAYA TİCARET BAKANLIĞI CEZA KESMİŞTİR. NEDEN KESMİŞTİR BİLİYOR MUSUNUZ VATANDAŞ UCUZ ET YESİN DİYE İTHAL EDİLEN ETLERİ İKİ FİRMAYA VERMİŞTİR. BİRİ DE BUDUR. SATMASI GEREKEN FİYATIN ÜZERİNDE ETİKET KOYDUĞU İÇİN TİCARET BAKANLIĞI'NCA CEZA KESİLMİŞTİR."

Aydın Ağaoğlu'nu, sorunlarının çözümünde destek verdiği mağdurlar ve Tüketici Hakları Merkezi yalnız bırakmadı.

"100 BİN LİRALIK MANEVİ ÜLKEMİZİN TÜKETİCİ REFLEKSİ HAREKETİNE KARŞI OLUMSUZ BİR ADIM OLARAK GÖRÜYORUZ. BU YOL ÇIKMAZ BİR YOLDUR. FİRMALAR BİNDİĞİ DALI KESMEK YERİNE TÜKETİCİNİN SESİNE KULAK VERMEK DURUMUNDADIR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz