TTB, Basın toplantısıyla sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirdi

TTB, Basın toplantısıyla sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirdi

Türk Tabipler Birliği, sağlık çalışanlarının ücretlerinin yetersiz olduğunu açıkladı ve ücret artış taleplerini dile getirdi. 14 Mart Tıp Bayramı öncesi basın toplantısı düzenleyen birlik Başkanı Sinan Adıyaman,sağlıkta şiddet olaylarına da vurgu yaparak, "Sağlıkta şiddeti önleme yasası bir an önce çıkarılmalı" dedi.

"SAĞLIK ÇALIŞANLARININ MÜCADELE GÜNÜ 14 MART TIP HAFTASINDA GİDEREK DERİNLEŞEN YOĞUN SORUNLARIYLA BİRLİKTE KARŞINIZDAYIZ."

Türk Tabipleri Birliği 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile basın toplantısı düzenledi, sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkati çekti, ücret yetersizliğine vurgu yaptı.

"ÇALIŞANLARIN TALEPLERİ DİKKATE ALINMADAN TEK TARAFLI BELİRLENEN ÜCRET POLİTİKLALARI MAAŞLARIMIZIN GİDEREK ERİMESİNE YOL AÇMIŞTIR. EKONOMİK KRİZİN ETKİSİYLE GİDEREK ARTAN ENFLASYONUN ÇOK ALTINDA YAPILAN ZAMLAR MAAŞLARIMIZI ÇÜRÜTMÜŞTÜR.
SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE SAĞLIK ÇALIŞANI EMEKLİLERİN ÜCRETLERİ ŞU ANDA ALDIKLARINDAN İKİ KATINDAN AZ OLMAYACAK ŞEKİLDE DÜZENLENMELİDİR."

Birlik adına konuşan Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman'ın altını çizdiği bir diğer sorun ise sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddet olaylarıydı.

"ŞİDDET ÖLDÜRÜCÜ BOYUTLARA ULAŞMIŞ PEK ÇOK SAĞLIK ÇALIŞANI ÖLDÜRÜLMÜŞ VE YARALANMIŞTIR. ÇOĞUMUZUN HASTA VE YAKINIYLA YÜZ YÜZE ÇALIŞTIĞI İŞYERLERİMİZİN BU KADAR GÜVENSİZ OLMASIN IKABUL LETMİYORUZ.
TTB TARAFINDAN MECLİS'E SUNULAN SAĞLIKTA ŞİDDETİ ÖNLEME YASASI GECİKMEKSİZİN ÇIAKRILMALIDIR. "

Prof. Dr. Adıyaman, hastanelerde uygulanan döner sermaye uygulamasına da tepkilerini dile getirdi.

" NİTELİK DEĞİL NİCELİK HEDEFLEYEN DÖNER SERMAYE PERFORMANS UYGULAMALARI SAĞLIK HİZMETİNİN VE SAĞLIK KURULUŞUNUN AMACINDAN SAPMASINA YOL AÇARAK İYİLEŞMEYE DEĞİL DÖNER SERMAYE GELİRLERİNİN ARTMASINI SAĞLAYACAK BİÇİMDE ARTMASINA YOL AÇMAKTADIR. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz