Çelik'ten yeni 'Yavaş' açıklaması

Çelik'ten yeni 'Yavaş' açıklaması

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş hakkındaki sahte senetle icraa takibi yaptığı iddiası siyasetin gündemindeki yerini koruyor... İktidar kanadından bir açıklama daha geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, iddiaların açıklığa kavuşturulması gerektiğini söyledi. MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Mansur Yavaş'ın adaylığının geri çekilmesi gerektiği görüşünde...

MANSUR YAVAŞ: "SEÇİM UĞRUNA BİR SAHTECİYE BU İMKANI VERMEK BİR UTANÇ VESİKASIDIR. ONA BU İMKANI VERENLERİN YÜZLERİNE SİLEMEYECEKLERİ BİR KARA LEKE OLARAK YAPIŞMIŞTIR. "

ÖMERÇELİK: "BU KİŞİYLE İLGİLİ OLARAK SAYGIDEĞER İŞ ADAMI GİBİ BİR İFADEM OLMAMIŞTIR. BİZ BU KİŞİYİ TANIMIYORUZ. SAYGIDEĞER MİDİR, KRİMİNAL BİR KİŞİ MİDİR BİLMİYORUZ. HAKİM DEĞİLİZ SAVCI DEĞİLİZ. MANSUR YAVAŞ İLE BU KİŞİ ARASINDA TARAF DA DEĞİLİZ"

Millet İttifakının Ankara Adayı Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iddiasına ilişkin tartışma sürüyor.
AK Parti Sözcüsü Ömer çelik bir kez daha kameralar karşısındaydı... Yavaş'ın iddialara yönelik açıklamalarına yanıt verdi.

MANSUR: "KARAR ONANIRSA HAPSE GİRECEK, İSTİSMAR DOSYASINDAN DA CEZA ALMA İHTİMALİ YÜKSEK. KURTULMAK İÇİN HEM MEDYAYI HEM DE RAKİPLERİMİZİN ADALET ÜZERİNDEKİ GÜCÜNÜ KULLANMAK İÇİN HAREKETE GEÇİYOR.
AK PARTİ’NİN MANSUR YAVAŞ GİBİ BİR MESELESİ YOKTUR. BU CHP’NİN MESELESİDİR. BU GERÇEKLERİN KAMUOYUNA DUYURULMASI HER SİYASİ PARTİNİN GÖREVİDİR. SAHTE BİR SENETLE ALACAK TAKİBİ YAPMIŞTIR, YARGITAY’DA BU KESİNLEŞMİŞTİR. ORTADA İFTİRA YOKTUR. MESELE MANSUR YAVAŞ’IN BUNU NASIL İZAH ETTİĞİDİR. "

Yavaş olayla ilgili yaptığı açıklamada asıl mağdurun kendisi olduğunu savunmuştu.

MANSUR YAVAŞ: "RAKİBİMİZİN CAN SİMİDİ GİBİ SARILDIĞI BU ŞAHIS RESMİ EVRAKTA SAHTECİLİK ŞANTAJ SUÇLARINDAN HAPİS CEZASI ALMIŞ BİR SUÇLUDUR. BU ŞAHIS AVUKATLIĞINI YAPTIĞIM ŞİRKETİN ŞAHSIMA YAPMAK İSTEDİĞİ ÖDEMEYİ ALIP KAÇMIŞ DAHA ÖNCEDEN ŞAHSIMA BIRAKMIŞ OLDUĞU SENEDİ İCRAYA VERMEMİZ SONUCUNDA BU ŞAHSIN SENETTEKİ İMZASININ SAHTE OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTIR. YANİ BURADA ASIL MAĞDUR BENİM."

Sözcü Çelik, Yavaş'ın iddilara net cevap vermediğini söyledi.

ÖMERÇELİK: "BiZİM İDDİAMİZ YASAL ALACAK VERECEK OLMADİGİ HALDR SAHTE SENETLE ALACAK TAKİBİ YAPMİSYİR İFTİRA YA DA UYDURMA YOKTUR GÜÇLÜ NET AKİLDA SORU İSARETİ BİRAKMAYACAK SEKİLDE CEVAP VERMELİDOR KİŞİYLE ARASINDA BAĞ OLAN ESKİDEN YAKIN SAMİMİYETİ OLAN KENDSİDİRDİR MAGUR EDİLDİGİNİ İDDİA.ETMEK KURNALZİKTAN BASKA BİR SEY DEGİL ORTADA BİR CEVAP YOKSA YAVASİN YAPTİGİ BUDUR "

Yavaş iddiaları gündeme taşıyanlarla ilgili yargı yoluna gideceğini açıklamıştı.

ÖMERÇELİK: "DAVA ACMSİNİ HEYECANLA BEKLİYORUZ GERİ ADİM ATMASİN BU DAVAYİ HECANLA BEKLEDİGİMİZİ İFADE ETMEK İSTERİM"

İddilarla ilgili bir değerlendirme de Cumhur İttifakının diğer ortağı Milliyetçi Hareket Partisi'nden geldi. MHP lideri Devlet Bahçeli, Yavaş'ın adaylıktan çekilmesi gerektiğini ifade etti.

"BANA GÖRE HEM CHP’YE OLAN SAYGISINDAN, HEM KILIÇDAROĞLU TARAFINDAN DAYATILARAK YAPILMIŞ OLMASI DİKKATE ALINDIĞINDA O ZAMAN KİŞİNİN, BEN SORUŞTURMA SONUCU ALININCAYA KADAR, SİYASİ OLARAK CHP’NİN TEMSİLİNDE HEM ŞAHSIMA HEM PARTİME BİR ZARAR VERMEMEK, HEM DE MAHALLİ İDARELER SEÇİMLERİNİ GÖLGEYE DÜŞÜRMEMEK İÇİN ADAYLIKTAN ÇEKİLİYORUM DEMESİ EN AHLAKİ YOLDUR. YANİ DİYORUM Kİ; YAVAŞ YAVAŞ AYRIL, KİMSEYİ SIKINTIYA SOKMA"

Açıklamalar seçim çalışmalarını sürdüren Yavaş'a da soruldu...

"YAVAŞ AMA 6'NCI TİCARET MAHKEMESİ, BUNUN İNFAZINI DURDURDU. O SENEDİ SAHTE VERDİĞİ İÇİN SANIK CEZA ALDI 4 YIL. ARTIK HUKUKİ TARTIŞMALARI BIRAKALIM, ÇOK İSTİYORLARSA DOSYALARI İNCELESİNLER. ADALET BAKANI GİTSİN BAKSIN. "

Yavaş'ın son sözü ise rakibi AK Parti'nin Ankara Adayı Mehmet Özhaseki'ye yönelikti...

"ÖMER BEY'İN 'TEMİZ SİYASET' AÇIKLAMASINDAN SONRA BEN ÖZHASEKİ'NİN MAL BEYANINI BEKLİYORUM" 94'TEN BERİ KAMU ÇALIŞANI MAL BEYANI VERSİN BİR DEFA ARKALARINDA DURDUKLARINI İYİ SEÇSİNLER. ONLARI HEP İKAZ ETTİM. 'NE ÇAMUR ATARSANIZ ELİNİZE BULAŞIR' DEDİM. MALİYE DE GELSİN İNCELESİN, NE YAPARLARSA YAPSİNLAR AMA BU TÜR İNSANLARLA İŞBİRLİĞİ YAPMASINLAR. DAHA SÖYLEYECEKLERİM VAR, 1-2 GÜN SONRA SÖYLEYECEĞİM"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz