Kılıçdaroğlu, Kırklareli'de konuştu

Kılıçdaroğlu, Kırklareli'de konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırklareli'de sivil toplum kuruluşları, sendika temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. "Beka" tartışmaları üzerinden iktidara yüklenen Kılıçdaroğlu, Sakarya'daki tank palet fabrikasının özelleştirilmesini eleştirdi. CHP Lideri, daha sonra halka hitap etti.

KILIÇDAROĞLU : "BEKA SORUNUMUZ VAR, KİM YARATTI BEKA SORUNUNU? ESNAF, ÇİFTÇİ, EMEKLİ, İŞÇİ, SENDİKACI YARATMAZ. KİM YARATIR BEKA SORUNUNU? ÜLKEYİ YÖNETENLER YARATIR."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalarını Kırklareli'de sürdürdü. Önce sivil toplum kuruluşları, sendika temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi; beka tartışmalarına yanıt verdi.

KILIÇDAROĞLU: "TÜRKİYE'NİN BURADAN ÇIKMASI LAZIM. NASIL KURTULACAĞIZ? ÜRETEREK KURTULACAĞIZ. ÜRETİRSENİZ GÜÇLÜ OLURSUNUZ, DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLURSUNUZ. ÜRETİP MALINIZI BÜTÜN DÜNYAYA GÖNDERİRSENİZ, HERKES TÜRK MALI DİYE DAMGASINI GÖRDÜĞÜ ZAMAN TÜRKİYE'NİN DEĞERİNİ, BÜYÜKLÜĞÜNÜ ANLAR. 200 BİN TON PATATES GERTİRECEĞİZ. YER Mİ KALMADI MI? MEMLEKETTE ÇİFTÇİ Mİ KALMADI?"

Sakarya'daki tank palet fabrikasının özelleştirilmesi de gündemindeydi.

KILIÇDAROĞLU: "TANK PALET FABRİKASI 25 YILLIĞINA YABANCILARA SATILDI. O SATIŞ KARŞISINDA SESİNİ ÇIKARMAYANLAR, SATIŞA DESTEK ÇIKANLAR VAR. KENDİLERİNİ MİLLİYETÇİ DİYİP TANK PALET FABRİKASININ SATIŞINA SESİNİ ÇIKARMAYANLAR VAR. BU BAĞLAMDA SARAYIN BEKÇİLİĞİNİ YAPANLAR VAR. NİYE SATIYORSUNUZ? BEDAVA UÇAK VERDİKLERİ İÇİN Mİ? BEDAVA UÇAK VERDİKLERİ İÇİN SATIYORUM DİYORSANIZ BU ÜLKENİN NAMUSUNU VE GELECEĞİNİ SATIYORSUNUZ DEMEKTİR. YARIN KAPATSA ORAYI NE DİYECEKSİNİZ? ÇALIŞMIYORUM DERSE NE DİYECEKSİNİZ?"

CHP Lideri daha sonra halka hitap etti. Bu kez "milliyetçilik" tartışmalarına değindi.

KILIÇDAROĞLU: "AK PARTİLİ KARDEŞLERİME SESLENDİM SANDIĞA GİDERKEN ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN ÖYLE OY VERİN. MİLLİYETÇİ KARDEŞLERİME DE SESLENMEK İSTİYORUM. BİZİM TOPRAKLARIMIZDAMN SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİNİ KAÇIRIP, ORAYI TERÖRİSTLERE TESLİM EDENLERE NASIL MİLLİYETÇİ DİYECEKSİNİZ? VE ONLARA DESTEK VERENLERE NASIL MİLLİYETÇİ DİYECEKSİNİZ?"

Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik eleştirilere de yanıt verdi.

KILIÇDAROĞLU: "BAY KEMAL OLMAK KOLAY DEĞİLDİR. NAMUSLU OLMAK LAZIM, HIRSIZ OLMAYACAKIN. BAY KEMAL OLMAK İÇİN SABAHIN KÖRÜNDE ARAYIP OĞLUM PARALARI SIFIRLADIN MI DEMEYECEKSİN. BAY KEMAL OLMAK İÇİN OĞLUNU BEDELLİ ASKERLİĞE GÖNDERMEYECEKSİN."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz