MHP lideri Bahçeli'den "Mansur Yavaş" değerlendirmesi

MHP lideri Bahçeli'den "Mansur Yavaş" değerlendirmesi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iddialarını değerlendirdi; "adaylıktan çekiliyorum demesi en ahlaki yoldur" dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, dün Kırıkkale mitinginin ardından gazetecilere, Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iddiasını değerlendirdi.

"MADEM Kİ BİR İDDİANAME HAZIRLANMIŞ VE BU MAHKEMECE KABUL EDİLMİŞ, ÖYLEYSE SORUŞTURMANIN SONUCUNA KADAR KONUNUN HUKUKİ YÖNÜ ÜZERİNDE ÇOK YÖNLÜ BİR TARTIŞMAYA GİRMEK DOĞRU OLMAZ. HUKUKU YÖNLENDİRMEK DE DOĞRU OLMAZ. AMA BU GELİŞMELERİN SİYASİ BOYUTU 19 GÜN TARTIŞILACAK. BÖYLE BİR DURUM KARŞISINDA NE OLACAK?"

Bahçeli, Yavaş'ın adaylıktan çekilmesi gerektiğini savundu.

"BANA GÖRE HEM CHP’YE OLAN SAYGISINDAN, HEM KILIÇDAROĞLU TARAFINDAN DAYATILARAK YAPILMIŞ OLMASI DİKKATE ALINDIĞINDA O ZAMAN KİŞİNİN, BEN SORUŞTURMA SONUCU ALININCAYA KADAR, SİYASİ OLARAK CHP’NİN TEMSİLİNDE HEM ŞAHSIMA HEM PARTİME BİR ZARAR VERMEMEK, HEM DE MAHALLİ İDARELER SEÇİMLERİNİ GÖLGEYE DÜŞÜRMEMEK İÇİN ADAYLIKTAN ÇEKİLİYORUM DEMESİ EN AHLAKİ YOLDUR. YANİ DİYORUM Kİ; YAVAŞ YAVAŞ AYRIL, KİMSEYİ SIKINTIYA SOKMA"

MHP Lideri, Mansur Yavaş hakkındaki iddianın CHP'yi de yıpratabileceğini söyledi.

"BU CHP’Yİ TÜKETME SÜRECİNE GİRER. KEMAL KILIÇDAROĞLU BEYİN BUNUN ADAYLIĞI ÜZERİNDEKİ ISRARI, SEBEP-SONUÇ İLİŞKİSİ YÖNÜNDEN İNCELENMEK İSTER. ALLAH GÖSTERMESİN BİZDE BİR ŞEY OLMUŞ OLSAYDI, BEN ŞU SAATTE ÇAĞIRIRDIM, ‘MUTLAKA İSTİFA EDİN, SORUŞTURMANIN SONUCU BEKLEYİN. NE KENDİNİ NE PARTİNİ YIPRATMA’ DERDİM."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz