Yeni askerlik sistemi

Yeni askerlik sistemi

Yeni askerlik sistemine ilişkin düzenlemenin Nisan ayında Meclis gündemine gelmesi bekleniyor... Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon hazırlıkları tamamlanırken, terör örgütü saldırılarının önüne geçmek için Tel Rıfat'ta Rusya ile ortak devriye yapılması da gündemde.

ÇALIŞMALARIMIZ CUMHURBAŞKANLIĞINA SUNULACAK, MAKAMLARININ DEĞERLENDİRMELERİ SONRASINDA NİSAN AYINDA MECLİS GÜNDEMİNE GELMESİ ÖNGÖRÜLMEKTEDİR.

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Tanıtım Subayı Binbaşı Nadide Şebnem Aktop, bilgilendirme toplantısında konuştu.

TÜM YÜKÜMLÜLERİN BEDELLİ ASKERLİĞE BAŞVURMA İMKANINA SAHİP OLMASI

Bedelli askerliğin kalıcı hale geleceği, lise mezunlarının askerlik sürelerinin kısalacağı yeni sistemde sona gelindi.

SİSTEMİN ÖZENDİRİLEREK SÜREKLİLİĞİNİN SAĞLANMASI BAKIMINDAN ASKERLİK HİZMETİ ESASINDA HARÇLIK-MAAŞ VERİLMESİ, ÜCRETSİZ TOPLU TAŞIMA, MUHTAÇ AİLELERE YARDIM VE TSKYA PERSONEL TEMİNİNDE İLAVE PUAN, ASKERLİK HİZMETİ SONRASINDA İSE HİZMET BORÇLANMASI, ÖĞRENİM KREDİSİ, ASKERLİK SONRASI İŞ KURMALARI İÇİN DESTEK, HİZMET SÜRESİ KADAR SAĞLIK SİGORTASI BENZERİ ÖZLÜK HAKLARINA İLİŞKİN YASAL VE İDARİ DÜZENLEME YAPILMASI PLANLANMAKTADIR.

Binbaşı Şentop, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerine yönelik terör örgütü saldırılarına anında karşılık verildiğini belirtti.

TEL RIFAT'TAN UNSURLARIMIZA OLAN SALDIRILARIN ÖNLENMESİ AMACIYLA BU BÖLGEDE RUSYA İLE MÜŞTEREK DEVRİYELER İCRA EDİLMESİNE YÖNELİK KOORDİNASYONLARA DEVAM EDİLMEKTEDİR.

Son bir ay içinde PKK/PYD terör örgütüne yönelik operasyonlarda, biri gri listede bulunan 54 terörist etkisiz hale getirildi.

HALEN GÜNDEMDE OLAN FIRAT'IN DOĞUSUNA YÖNELİK HAZIRLIKLARIMIZ KAPSAMINDA ABD VE RUSYA İLE İKİLİ TOPLANTILAR ÜST DÜZEY GÖRÜŞMELER VE KOORDİNELER DEVAM ETMEKTEDİR. BÜTÜN BU DİPLOMATİK VE ASKERİ ÇABALARIN YANINDA EN ÜST DÜZEYDE ALINAN KARARLARA UYGUN OLARAK TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ TARAFINDAN GEREKLİ PLANLAMA VE HAZIRLIK FAALİYETLERİ TAMAMLANMIŞ DURUMDADIR. YERİ VE ZAMANI GELDİĞİNDE GEREKLİ ADIMLAR ATILACAKTIR.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz