CHP Lideri Kılıçdaroğlu Bursa'da konuştu

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Bursa'da konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa'da esnaf odaları ve muhtarlarla bir araya geldi. "Yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacımız var" diyen Kılıçdaroğlu, tank palet fabrikasının özelleştirilme kararını sert şekilde eleştirdi.


KILIÇDAROĞLU - BİZİM YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞINA İHTİYACIMIZ VAR, KAVGACI BİR SİYASET ANLAYIŞINA DEĞİL. BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SEÇİLDİ BEKLE BEKLE BEKLE SEÇİMLERE BİLMEM KAÇ GÜN KALDI 'HAKKINDA SORUŞTURMA AÇACAĞIZ' AÇ KARDEŞİM, İSTEDİĞİN ZAMAN AÇ. NE ZAMAN İSTERSEN AÇ. EĞER BOĞAZIMIZDAN AŞAĞI HARAM LOKMA İNMEMİŞSE HİÇ KİMSEDEN KORKMAYIZ BİZ.

CHP'li adaylara yönelik iddialara böyle tepki gösterdi.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa'nın Mudanya ilçesinde, sivil toplum kuruluşları, esnaf odaları temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Gündeminde "beka" tartışması da vardı.

KILIÇDAROĞLU - TÜRKİYE ÜRETİMDEN NEDEN KOPARILDI? BİR ÜLKE ÜRETTİĞİ ZAMAN GÜÇLÜDÜR. EĞER ÜRETİMDEN KOPARILIRSA O ZAMAN BEKA SORUNU ÇIKAR. NOHUTU, SAMANI CANLI HAYVANI, MERCİMEĞİ DİŞARIDAN ALIRSAN O ZAMAN BİR SORUNUMUZ VAR DEMEKTİR.

Kılıçdaroğlu, tank palet fabrikasının özelleştirilme kararını üzerinden iktidara yüklenmeyi sürdürdü.

KILIÇDAROĞLU - SİLAH FABRİKASINI YABANCI BİR ORDUYA SATARSAN BEN NE DİYECEĞİM ŞİMDİ? SAKARYA'DAKİ TANK PALET FABRİKASI, 20 MİLYAR DOLARLIK BİR FABRİKA. BUGÜN KURMAYA KALKSANIZ 20 MİLYAR DOLARLIK BİR FABRİKA. BU FABRİKANIN EN BÜYÜK ORTAĞI ŞU AN KATAR OLDU. YÜZDE 49,9'UNA SAHİP. KATAR EMİRİ'NİN VERDİĞİ UÇAK KARŞILIĞINDA MI VERİLDİ? BU SORUNUN CEVABINI ŞU ANA KADAR ALMIŞ DEĞİLİM HER ŞEYE EYVALLAH AMA BİR ÜLKENİN SİLAH FABRİKASININ YABANCI BİR ORDUYA SATILMASI, ÜLKENİN NAMUSUYLA OYNAMAK DEMEKTİR. BU KADAR AÇIK VE NET SÖYLÜYORUM.

Daha sonra Yıldırım ilçesinde konuştu; aile sigortası, her mahalleye kreş, ücretsiz servis gibi seçim projelerini anlattı.
CHP Lideri, "milliyetçilik" eleştirilerine de yanıt verdi.

KILIÇDAROĞLU - 17 YIL YÖNETTİLER SOĞAN KUYRUĞUNA MAHKUM ETTİLER VE VARLIK KUYRUĞU DEDİLER. MİLLETİN AKLIYLA ALAY ETTİLER. ADIM GİBİ BİLİYORUM O KUYRUK VARLIK KUYRUĞU OLSA EN ÖN SIRADA SEN OLURDUN. ONA DESTEK VEREN BİRİSİ VAR, SARAYIN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPAN BİRİSİ VAR. MİLLİYETÇİLİK SIRADAN BİR OLAY DEĞİLDİR. MİLLİYETÇİLİK VATANSEVERLİKTİR, 82 MİLYONA HİZMET ETMEK DEMEKTİR, MİLLİYETÇİLİK ÜRETMEK DEMEKTİR.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz