Sağlık bakanı Koca, açıkladı;"dışa bağımlılığımız yüksek"

Sağlık bakanı Koca, açıkladı;"dışa bağımlılığımız yüksek"

Dünya'nın teknoloji merkezi olarak bilinen Amerika'daki Silikon Vadisine benzer bir oluşum, Ankara'da sağlık alanında kurulacak... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sektörde dışa bağımlılığın yüksek oranda olduğuna dikkati çekti; yerlileşme ve millileşmeyi arttırmak için sağlığa odaklı bir teknokent yapısının oluşturulacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapımı tamamlanan ve 14 Mart'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak olan Ankara Şehir Hastenesi'ne ilişkin bilgi verdi.

"DÜNYANIN 3. BÜYÜK HASTANESİ 3711 YATAK KAPASİTELİ 1 MİLYON 312 BİN METRAKERE... 8 HASTANE KOMPLEKSİNDEN OLUŞAN BİR YAPI "

Koca, basın toplantısı düzenledi; şehir hastaneleriyle ilgili hasta garantisi tartışmalarına bir kez daha açıklık getirdi.

"NE KULLANIM BEDELİ .....HASTA SAYISINA BAĞLĞI OLMAYAN KİRA'DAN BAHSEDİYORUM...NE SAĞLIK NE MALİYE BORÇ YÜKLENME ANLAŞMASI İMZALAMADIK ...SÖZÜMÜZ YOK "

Sağlık Bakanı Koca sağlık sektöründe dışa bağımlılık konusunda da konuştu.

"DIŞA BAĞIMLILIĞIMIZ YÜKSEK ...AŞIDA YÜZDE YÜZE YAKIN YERLİLEŞMEK İSTİYORUZ "

Bakan Koca, sağlıkta yerlileşmenin önünü açacak bir projeyi ilk kez duyurdu; Ankara'da Sağlık vadisi oluşturulacağını söyledi.

"HACETTEPE, ODTÜ, BİLKENT VE ŞEHİR HASTANE'SİNİN OLDUĞU VE HALK SAĞLIĞI VE BENZERİ LABORATUVARLARIN BULUNDUĞU BU LOKASYONU DAHA DA GENİŞLETEREK BURAYI BİR SAĞLIK VADİSİ YAPMAK İSTİYORUZ. BUNUNLA İLGİLİ ARAZİ KONUSUNDA ADIMLAR ATILDI"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz