CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş'tan iddialara yanıt

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş'tan iddialara yanıt

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, hakkındaki "sahte senetle icra takibi yaptırdığı" iddialarına yanıt verdi... Kendisine sahte senedi, mağdur olduğunu öne süren iş insanının verdiğini söyleyen Yavaş, "asıl mağdur benim" dedi... Söz konusu şahsın, resmi evrakta sahtecilik ve şantaj suçlarından hapis cezası almış bir suçlu olduğunu vurgulayan Mansur Yavaş, AK Parti adayı Mehmet Özhaseki'ye de yüklendi...

MANSUR YAVAŞ: "YAKIN TARİHİMİZDE ÖRTÜLÜ ÖDENEĞİ DOLANDIRMAK İÇİN BAŞBAKANLARI ALDATANLARI GÖRMÜŞTÜK. YARGIDAN KAÇMAK İÇİN SİYASİLERİ AVUÇLARININ İÇİNE ALAN BİR SAHTECİYİ VE O SAHTECİDEN MEDET UMAN SİYASETÇİLERİ DE İLK DEFA GÖRDÜK. EĞER BİLMEYEREK BU SUÇLAMALARI MANSUR YAVAŞ'A YÖNELTTİK DİYORSANIZ KÖTÜ. BUNLARI BİLEREK YAPIYORSANIZ DURUM ÇOK DAHA VAHİM VE FECAAT. "

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, hakkındaki ''sahte senet'' iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Yavaş, söz konusu senedi kendisinin düzenlemediğini, bir firma çalışanının yaptığı sahtecilik nedeniyle mağdur olduğunu söyledi.

MANSUR YAVAŞ: "RAKİBİMİZİN CAN SİMİDİ GİBİ SARILDIĞI BU ŞAHIS RESMİ EVRAKTA SAHTECİLİK ŞANTAJ SUÇLARINDAN HAPİS CEZASI ALMIŞ BİR SUÇLUDUR. BU ŞAHIS AVUKATLIĞINI YAPTIĞIM ŞİRKETİN ŞAHSIMA YAPMAK İSTEDİĞİ ÖDEMEYİ ALIP KAÇMIŞ DAHA ÖNCEDEN ŞAHSIMA BIRAKMIŞ OLDUĞU SENEDİ İCRAYA VERMEMİZ SONUCUNDA BU ŞAHSIN SENETTEKİ İMZASININ SAHTE OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTIR. YANİ BURADA ASIL MAĞDUR BENİM. AVUKATLIĞINI YAPTIĞIM ŞİRKETİN BU KONUDA HERHANGİ BİR İTİRAZI OLMAYIP BU SAHTECİ ŞAHIS HAKKINDA ŞİRKETİ DOLANDIRDIĞINDAN DOLAYI ONLAR DA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞLARDIR. BİR SUÇUN MAĞDURUNU SUÇLU İLAN ETMEK HANGİ ÇİRKEF ZİHNİYETİN ÜRÜNÜDÜR? NASIL BAŞARIYORLAR BUNU?"

Yargıtay'ın hakkında onayladığı herhangi bir dava ya da karar olmadığını vurgulayan Yavaş, söz konusu şahsın; hukuk fakültesine afla dönmek için sahte belge kullandığını, çocuk istismarından yargılandığını, şüpheli bir şizofren raporu bulunduğunu anlattı.

MANSUR YAVAŞ: "KARAR ONANIRSA HAPSE GİRECEK, İSTİSMAR DOSYASINDAN DA CEZA ALMA İHTİMALİ YÜKSEK. KURTULMAK İÇİN HEM MEDYAYI HEM DE RAKİPLERİMİZİN ADALET ÜZERİNDEKİ GÜCÜNÜ KULLANMAK İÇİN HAREKETE GEÇİYOR. SEÇİM UĞRUNA BİR SAHTECİYE BU İMKANI VERMEK BİR UTANÇ VESİKASIDIR. ONA BU İMKANI VERENLERİN YÜZLERİNE SİLEMEYECEKLERİ BİR KARA LEKE OLARAK YAPIŞMIŞTIR. "

Mansur Yavaş, AK Parti Ankara adayı Mehmet Özhaseki, sözcü Ömer Çelik ve haberleri yapanlarla ilgili, adil yargılamayı etkilemekten suç duyurusunda bulunacağını da söyledi.

MANSUR YAVAŞ: "FETÖYE YARDIM VE YATAKLIKTAN ÇOKTAN YARGI ÖNÜNDE OLMASI GEREKEN, TERÖRİSTE GERİLLA DİYEREK ÖVEN VE ISRARLA MAL BEYANI VERMEYEN BİRİ İÇİN ANKARA FEDA EDİLEMEZ. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz