Real Madrid'de ikinci Zidane dönemi

Real Madrid'de ikinci Zidane dönemi

Real Madrid'de ikinci Zidane dönemi başladı. Madrid ekibine büyük başarılar kazandıran Fransız teknik adam, 2022 yılına kadar sözleşme imzaladı


İspanya La Liga'da bu sezon hayal kırıklığı yaratarak şampiyonluk yarışından büyük oranda kopan, şampiyonlar liginde Ajax'a elenen Real Madrid'de yeni bir dönem başlıyor. Tarihte kimsenin yapamadığını yaparak 3 yıl üst üste Şampiyonlar Ligi'nde mutlu sona ulaşan Zidane, istifasının üzerinden 1 yıl geçmeden yeniden Real Madrid'de...

Fransız teknik direktör, düzenlenen imza töreninde geri dönüşünü değerlendirdi ve "eve dönmekten mutluyum" dedi.

Real Madrid teknik direktörlüğünün büyük bir sorumluluk olduğunu vurgulayan Zidane, "Herkes bu kulüpten çok şey bekliyor. Şu anda en önemli olan kalan maçları oynayıp, çok daha önemli olan gelecek seneye hazırlanmak. Gelecek yıl değişeceğiz. Ama şimdi önümüzde kalan 11 maç var." diye konuştu.

Real Madrid'i sezon boyunca dışarıdan izlediğini belirten Zidane, "Futbolcular zor bir yıl olduğunu, her zaman kazanılmayacağını ve iyi şeyler yapılmayacağını biliyorlar. Bazen değişiklik yapmayı kabul etmek gerekiyor. Şimdi burada olmanın büyük bir meydan okuma olduğunun farkındayım ama arzuluyum." dedi.

Bu sezon Real Madrid'i çalıştıran Julen Lopetegui ve Santiago Solari'nin ellerinden geleni yaptıklarını, kimseyi suçlamayacağını söyleyen Zidane, "Ne olduysa oldu. Şimdi ileriye bakıp her şeyi yapmak lazım. Bunu futbolcularla yapacağım. Hemen cumartesi günü iyi işler yapmak istiyorum." açıklamasında bulundu.

Real Madrid Kulübü Başkanı Perez de "Zidane, kulübün kutsal değerlerini temsil ediyor." dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz