Borsa İstanbul'da tören

Borsa İstanbul'da tören

Borsa İstanbul'da gong 'Kadın Erkek Eşitliği' için çaldı... Panelde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "kadınlar her alanda daha fazla yer almalı" dedi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ise kadın istihdamında 2023 hedefinin yüzde 41 olduğunu açıkladı.

8 Mart Dünya emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Borsa İstanbul'da gong töreni düzenlendi.

Programda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak " kadınlar her alanda daha fazla yer almalı" dedi.

"EĞİTİMDEN SİYASETE, EKONOMİDEN SAĞLIĞA KADAR TÜM ALANLARDA KADINLARIN DAHA FAZLA YER ALMASI, HEM EŞİTLİK İDEALİMİZE BİZİ DAHA ÇOK YAKLAŞTIRIYOR HEM DE DAHA KAPSAYICI VE VERİMLİ BİR ÜRETİM YAPISINA ULAŞMAMIZA YARDIMCI OLUYOR. AYRIMCILIĞIN VE ADALETSİZLİĞİN ÜLKENİN BÜYÜK POTANSİYELİNİN ÖNÜNDE SET OLMASINA İZİN VERMEMELİYİZ."

Albayrak, kadınların iş gücüne katılımında kamuda istenilen noktaya gelinemediğini ifade etti.

"İŞ GÜCÜNE KATILIM AÇISINDAN SON 15 YILDA KADINLARIN ÖNEMLİ MESAFE KAT ETTİ; ÖZEL SEKTÖRDE YAKALANAN BU İVMEYİ KAMUDA İSTENİLEN NOKTAYA ÇIKARAMADIK DAHA DA ÇIKARMAMIZ LAZIM. "

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da kadın istihdam hedefinin 2023 yılı için yüzde 41 olduğunu söyledi.

"KADINLARIN ÖNÜNDEKİ HER ENGEL KALDIRMAK İÇİN GONGU ÇALDIK. İŞ GÜCÜNE KATILIM ORANI YÜZDE 27,9 DAN 34,1E YÜKSELDİ. KADIN HER ZAMAN HAYATIN TAM MERKEZİNDE YER ALDIĞI GÖRÜLÜR. KADINLARIN OLMADIĞI DENKLEM DOĞRU BİR DENKLEM DEĞİLDİR. İYİ BİR GELECEK HEDEFLİYORSAK BUNU KADIN VE ERKEK BİRLİKTE İNŞA ETMEK DURUMUNDAYIZ 2023'E KADAR KADINLARIN İŞ GÜCÜNE KATILIM ORANINDA HEDEFİMİZ YÜZDE 41'DİR. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz