Tanzim satışta ikinci gün

Tanzim satışta ikinci gün

Ucuz sebze meyve satışı için kurulan tanzim satış noktalarında yine uzun kuyruklar oluştu...İstanbul'da bir günde 297 ton sebze satışı yapıldı...Uygulamanın 2 buçuk ay devam edeceğini belirten yetkililer; "bu süreçte fiyatların daha da gerileyeceğini" söylüyor...

Belediyelerin ucuz sebze meyve satışı sürüyor...DÜN, İstanbul'da 50, Ankara'da 15 noktada başlayan uygulama 2'inci gününde de yoğun ilgi gördü; vatandaş uzun kuyruklar oluşturdu..

8 kalem ürünün sunulduğu tanzim satış noktalarında, sadece İstanbul'da bir günde 297 ton sebze satışı yapıldığı duyuruldu..

İSTANBUL'DA
TANZİM SATIŞTA İLK GÜN SATIŞ BİLANÇOSU

DOMATES: 118 TON
PATATES: 70 TON
SOĞAN 73 TON
ISPANAK 16 TON
SALATALIK: 15 TON
PATLICAN: 2,7 TON
ÇARLİSTON BİBER: 2 TON
SİVRİ BİBER: 1 TON

Tanzim satış noktalarında; domates 3, patlıcan 4,5, salatalık 4, çarliston biber 6, sivri biber 6, soğan 2, patates 2 ve ıspanak 4 liradan satılıyor.

Peki uygulama ne kadar sürecek? Anadolu Ajansı Ekonomi Masası'na konuk olan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz bu soruya yanıt verdi.

“TANZİM SATIŞTA 2,5 AYLIK PLANLAMAMIZ VAR. ÖRTÜ ALTI ÜRETİMİN YANI SIRA AÇIK ALANLARDAKİ ÜRÜNLER DE PİYASAYA GİRDİĞİNDE FİYATLARDA ÜRÜN BOLLUĞUNDAN KAYNAKLANAN BİR GEVŞEME OLACAK ÇALIŞMANIN DAHA ŞİMDİDEN OLUMLU SONUÇLARININ ALINMAYA BAŞLANDI"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz