Çelik: "trump ile görüşmelerin alt düzeye yayıldığını söyleyemeyiz"

Çelik: "trump ile görüşmelerin alt düzeye yayıldığını söyleyemeyiz"

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yönelttiği tek adam rejimi eleştirisine karşılık verdi; İş Bankası Hisselerinin CHP'de olmaması gerektiğini savundu.

AK Parti MYK toplantısının ardından AK Parti sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

ABD ile Türkiye arasında devam eden Suriye'de güvenli bölge görüşmelerine değinen Çelik, Türkiye'nin güvenlik kaygılarının pazarlık konusu yapılamayacağını belirtti.

"BU GÜVENLİ BÖLGE MESELESİNİN GÜNDEME GELMESİNDEN BERİ.. TARTIŞMA DEVAM EDİYOR
TRUMP İLE YÜRÜTÜLEN VERİMLİ GÖRÜŞMELER ALT DÜZEYE YANSIDIĞINI BELİRTMEK MÜMKÜN DEĞİL
TÜRKİYE'NİN GÜVENLİK KAYGILARI PAZARLIK KONUSU YAPILACAK KAYGILAR DEĞİLDİR... BU GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR"


Ak Parti Sözcüsü CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun tek adam rejimi eleştirilerine cevap verdi. Öte yandan İş Bankası hisselerinin CHP'de olmaması gerektiğini savundu.

"KENDİSİNİN CHP’DE TEK ADAM YÖNETİMİ KURMAKLA ELEŞTİRİLMESİ İBRETLİK BİR DURUMDUR"

"BURADA, ASLINDA CHP'DE BU HİSSELERİN OLMAMASI GEREKİYOR. BU HEM ATATÜRK'ÜN VASİYETİNİN İTİBARINI KORUMAK AÇISINDAN HEM DE BU MİRASA SAHİP ÇIKMAK AÇISINDAN, SİYASETİN İTİBARINI KORUMAK AÇISINDAN GEREKLİ BİR DURUM"

Kaşıkçı cinayeti hakkında; Suudi Arabistan'nın, Türkiye'nin taleplerini karşılamadığını dile getiren Çelik, BM tarafından yürütülen cinayet soruşturmasını önemsediklerini vurguladı.

"TALEP ETTİĞİMİZ İŞBİRLİĞİ İLE KARŞI KARŞIYA DEĞİLİZ... TÜRK YARGISIYLA İŞBİRLİĞİ YAPILMASINI İSTİYORUZ BU TALEBİMİZDE KARŞILANMAMIŞTIR
BM TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN SORUŞTURMAYI ÖNEMSİYORUZ... TAKİPCİSİ OLACAĞIMIZI BİRKEZ DAHA İFADE EDİYORUZ "

Çelik, geçtiğimiz günlerde, ABD Başkanı Trump'ın Rahip Brunson hakkında sarf ettiği "Türkiye'ye onu bırakın dedim bıraktılar" ifadesini yalanladı.

"TRUMP'IN BAŞKAN TRUMP'IN İFADESİNİN DOĞRU OLMADIĞINI NET BİR ŞEKİLDE SÖYLEMEK İSTERİM. TÜRKİYE CUMHURİYETİ KİMSEDEN TALİMAT ALMAZ. TÜRKİYE'DEN YÜKSELEN SES HER ZAMAN ŞU OLDU; 'TÜRK YARGISINA SAYGI DUYUN, BU ŞEKİLDE BİR ÜSLUBU KABUL ETMİYORUZ.' DİYE. ZATEN ONLAR BUNU SÖYLEDİKTEN SONRA HEMEN SERBEST BIRAKILMIŞ OLSAYDI, KENDİLERİ DE ZATEN O HİÇBİR ŞEKİLDE KABUL ETMEDİĞİMİZ, MEŞRU BULMADIĞIMIZ YAPTIRIM KARARLARINA BAŞVURMAK YA DA TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NE ASLA YAPILAMAYACAK BİRTAKIM TEHDİT DİLİ KULLANMAK GİBİ YOLLARA SAPMAZLARDI "

Öte yandan Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 24 Nisan'ı sözde ermeni iddialarını destekleyerek anma günü ilan edeceğini açıklamasına da sert tepki verdi.

"SADECE KINAMAKLA YETİNMİYORUZ, BUNUN TÜRKİYE-FRANSA İLİŞKİSİNE BİR MALİYETİ OLACAKTIR
BURADA MACRONUN YAPTIĞININ .... SABOTE ETMEK OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ
BU SARI YELEKLİLERLE KAN KAYBETMİŞ.... POLİTİKA ÜRETMEK YERİNE BÖYLESİ BİR.. SIĞINMIŞ OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz