Yeni AKM'nin temeli atıldı

Yeni AKM'nin temeli atıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kitap ve süreli yayınlarda KDV oranının sıfıra düşürüleceğini duyurdu... Sebze-meyvedeki fiyat artışlarıyla ilgili eleştirilerini sürdüren Erdoğan, "Halde terör estirenlerin işini de en kısa zamanda bitireceğiz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yenilenerek dev bir opera binasına dönüşecek olan Atatürk Kültür Merkezi'nin temel atma töreninde konuştu.

Projeyi temel atma aşamasına getirmek için çok büyük mücadeleler verdiklerini belirten Erdoğan, 10 yıllık bir sabrın meyvesinin toplandığını söyledi.

" HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ... İSTANBUL ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ, MİLLETİN DEĞERLERİYLE, İNANCIYLA, İNSANIMIZIN TARİHİ VE KÜLTÜRÜYLE KAVGALI, JAKOBEN ZİHNİYETE KARŞI DİKİLMİŞ BİR ZAFER ANITI OLACAKTIR.İNŞALLAH İÇİN SONRA TAMAMLANDIĞINDA BU ESER SADECE İSTANBULUMUZUN DEĞİL TÜRKİYE'NİN İFTİHAR VESİLE LERİNDEN BİRİ HALİNE GELECEKTİR."

Erdoğan, Türkiye'nin, hizmet ve yatırım düşmanı anlayışla ilk defa kendi dönemlerinde muhatap olmadığını belirterek, benzer bir linç kampanyasının Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün inşası sırasında merhum Turgut Özal'a yönelik de yürütüldüğünü anımsattı.

"SADECE AKM'DE DEĞİL MARMARAY, AVRASYA TÜNELİ, YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ GİBİ TÜM PROJELERİMİZDE BELİRLİ KESİMLERİN SALDIRISINA UĞRADIK. BURADAN BİR MÜJDE DAHA VEREYİM RAMİ KIŞLASI'NI İSTANBUL'UN EN BÜYÜK KÜTÜPHANESİ YAPIYORUZ "

Son olarak 2 hafta önce sinema sektöründeki en önemli sıkıntılarından birini daha çözüme kavuşturduklarını belirten Erdoğan, çok önemli bir müjdeyi daha paylaşmak istediğini söyledi.

"MECLİS'TE GÖRÜŞÜLECEK BİR KANUNLA KİTAPTA VE SÜRELİ YAYINLARDA KDV ORANININ SIFIRA DÜŞÜRÜLMESİ UYGULAMASI, HEM YAYINCILARI HEM SATICILARI KAPSAYACAK ŞEKİLDE GENİŞLETİLİYOR. " "DAHA AÇIK ARTIK BİR İFADEYLE KİTAPTA, DERGİDE, GAZETEDE KDV OLMAYACAK. "

Erdoğan konuşmasının ardından yapımcı firma yetkililerini sahneye davet etti. Yetkililerden açılış tarihinin 24 aydan 20 aya düşürüleceği sözünü alan Erdoğan, yatırım bedelinin de 850 milyon liraya indirildiğini söyledi.

Konuşmaların ardından, AKM'nin temellerine ilk harç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindekiler tarafından butona basılarak döküldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir sonraki durağı Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki İstanbul Sandık Başkanları Buluşması oldu.

Konuşmasına sandık güvenliğinin önemine vurgu yaparak başlayan Erdoğan, Taksim'den sonra Sultanahmet’i de Beyazıt Meydanı’nı da araç trafiğine kapatacaklarını açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisinin belediyecilik anlayışını eleştirdi.

"CHP'Yİ 3 Ç İLE TARİF EDERSİNİZ; ÇÖP, ÇAMUR, ÇUKUR... CHP BUDUR" "ŞU ANDA ÖVÜNDÜĞÜMÜZ BİR BAĞCILAR, BİR GÜNGÖREN VARSA BU AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİDİR."

Sebze-meyvedeki fiyat artışlarına da değinen Erdoğan, Tanzim satış merkezleriyle fahiş fiyatların önüne geçileceğini söyledi.

"RAPOR TUTACAK OLAN BU MÜFETTİŞLERİ DÖVMEYE KALKTILAR. NEDEN ÇÜNKÜ KOVANA ÇOMAK SOKULDUĞU İÇİN. EĞER KENDİNİ DEVLETTEN GÜÇLÜ ZANNEDENLER VARSA ŞUNU BİLSİNLER Kİ; DEVLET NASIL TERÖRİSTLERE CUDİ'DE, GABAR'DA, TENDÜREK'TE MAĞARALARIN İÇİNDE İŞİNİ BİTİRDİYSE; HALDE TERÖR ESTİRENLERİN İŞİNİ DE BİZ EN KISA ZAMANDA BİTİRİRİZ. "

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da konuşmasına sandık güvenliği vurgusuyla başladı ardından CHP'yi hedef aldı.

AK Parti'nin demokrasi ve özgürlükleri geliştirdiğini aktaran Yıldırım, 1994'te Erdoğan'la başlayan belediyecilik anlayışının ondan sonra gelenlerce devam ettirildiğini belirtti.

Yıldırım, 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nın bayrağını en yükseğe taşıyacaklarını da ifade etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz