Salı günü yağış geliyor, sıcaklık düşüyor

Salı günü yağış geliyor, sıcaklık düşüyor

Meteoroloji, uyardı... Türkiye, salı günü yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisi altına girecek. Batıda sağanak şeklinde başlayacak yağışlar, haftanın ikinci yarısında doğuya doğru yayılacak. Zaman zaman karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışla birlikte hava sıcaklığı da mevsim normalleri seviyesine düşecek.


Türkiye, yeni haftanın büyük bölümünü yağış altında geçirecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, kuzeydoğuda Rize ve Trabzon ile güneydoğuda Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta yağmur; Hakkari'de kar görülecek. İç kesimler puslu, diğer yerler parçalı ve az bulutlu olacak.

Salı günü Türkiye, yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisi altına girecek. Trakya, Marmarmar, Karadeniz'in batısı, Ege ve Akdeniz'in tamamında sağanak yağış görülecek.

Çarşamba günü yağışlı sistem iç kesimlere doğru ilerleyecek. Yağış, Edirne, Kırklareli, Kastamonu, Bolu, Bilecik ve Kütahya'da karla karışık yağmur şeklinde olacak.

Paerşembe günü ise tüm yurtta yağış görülecek. İç kesimlerde daha çok karla karışık yağmur şeklindeki yağış, doğuda kara dönüşecek.

Hava sıcaklığı da yağışla birlikte mevsim normalleri seviyesine düşecek.

3 büyük kentte önümüzdeki 3 gün boyunca hava durumu ise şöyle olacak.

Ankara'ya yağmur çarşamba günü gelecek.Sıcaklık 12 dereceden 9 dereceye düşecek.

İstanbul'da salı ve çarşamba günleri yağmur etkili olacak. Sıcaklık 14 dereceden 8 dereceye inecek.

İzmir'de de İstanbul'da olduğu gibi salı günü itibariyle yağış görülecek. Sıcaklık, 16 dereceden 10 dereceye kadar düşecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz