MHP'nin 50. kuruluş yıldönümü etkinlikleri

MHP'nin 50. kuruluş yıldönümü etkinlikleri

Milliyetçi Hareket Partisi, 50'nci kuruluş yıldönümünü, 9 Şubat 1969'da ilk kurultayını gerçekleştirdiği Adana'da coşkulu bir törenle kutladı... Törende konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Alparslan Türkeş Üniversitesi"yle ilgili düşüncesini paylaştı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ise sert tepki verdi... Bahçeli, küskünlere de "kapımız ve gönlümüz açık, helalleşmeye hazırım" çağrısı yaptı.

BAHÇELİ : "MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'NİN 50. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ HAYIRLI OLSUN."

Milliyetçi Hareket Partisi, 1969 yılında o dönemki adıyla Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nin ilk kongresini gerçekleştirdiği Adana'da 50'nci kuruluş yıldönümünü kutladı.

MHP lideri Bahçeli, Adana Fuar Alanı'nı dolduran partililere seslendi.

BAHÇELİ : "HER SEFERİNDE ÖNÜMÜZDEKİ ENGELLERDEN TIPKI DEMİR DAĞLARDAN GEÇER GİBİ GEÇTİK "

Bahçeli, konuşmasının başında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la gerçekleştirdiği sürpriz telefon görüşmesini anlattı.

BAHÇELİ: "SAYIN CUMHURBAŞKANI ŞAHSIMI TELEFONLA ARAYARAK ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ'NİN İSMİNİ ALPARSLAN TÜRKEŞ ÜNİVESİTESİ OLARAK DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNDÜKLERİNİ İFADE ETMİŞTİR.
SAYIN CUMHURBAŞKANININ BÖYLE BİR DÜŞÜNCE VE TASARRUFU 50. KURULUŞ YILDÖNÜMÜMÜZ İÇİN MÜSTESNA VE MUAZZEZ BİR ARMAĞAN OLMUŞTUR. SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AYAKTA HEP BİRLİKTE TAKDİR, TEBRİK VE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM. "

Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ise sert yanıt verdi

BAHÇELİ: "BİZE SARAY BEKÇİSİ DİYEN KILIÇDAROĞLU'NA GERÇEKTEN ACIYORUM, PERİŞANLIĞINA ÜZÜLÜYORUM. O DA BİLİYOR Kİ TÜRKİYE'NİN BEKASI İÇİN BEKÇİ OLMAYA HAZIRIZ. O DA GÖRÜYOR Kİ TÜRK MİLLETİNİN VARLIĞI İÇİN BEKÇİLİKSE BİZE DÜŞEN SEVE SEVE YAPARIZ. ALLAHTAN EMPERYALİZMİN PİYONU DEĞİLZİ, ALLAH MUHAFAZA TERÖR ÖRGÜTLERİNİN TAŞERONLUĞUNA HEVES ETMİYORUZ, YPG'YE VATANLARINI SAVUNANLAR, HENDEK KAZAN TERÖRİSTLERE ARKADAŞ DEMİYORUZ, 15 TEMMUZA TİYATRO DİYEN ALÇALMANIN MUHATABI DEĞİLİZ, EVET BEKÇİYİZ, KALPLERİ İMANLA ÇARPAN VATAN BEKÇİLERİYİZ. "

Bahçeli, 31 Mart yerel seçimlerini beka meselesi olarak gördüklerini vurguladı.

BAHÇELİ : "CHP'NİN MİRASINI YİYE YİYE KUŞA ÇEVİREN KILIÇDAROĞLU BELA MIDIR, CEFA MIDIR, HEBA OLMUŞ BİR SİYASET ENKAZI MIDIR? "

BAHÇELİ: "CHP, HDP, İP, ÖDP, PKK, FETÖ İTTİFAKI NETLEŞMİŞTİR. ZİLLETİN TAŞLARI İYİCE YERLİ YERİNE OTURMUŞTUR. KILIÇDAROĞLU'NUN SİYASİ TÜKENİŞİNE ÇOK AZ KALMIŞTIR. NURETTİN SOYER'E 'HAKKINI YEMEYELİM BAŞARILI BİR HUKUKÇUDUR' SÖZLERİNİN CÜRÜM VE CEREMESİNE DEMOKRATİK OLARAK KATLANACAĞI GÜNLER YAKINDIR. "

MHP lideri, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı üzerinden eleştirilerini sürdürdü.

BAHÇELİ: "CHP, İP, HDP, ÖDP ZİLLET İTTİFAKI; AZİZ ÜLKÜDAŞLARIMI 12 EYLÜLDEN SONRA KURULAN ZULÜM MAHKEMELERİNDE İNİM İNİM İNLETEN BİR İŞKENCECİNİN OĞLUNU İZMİR'DEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLARAK GÖSTERDİ. İP'İN BAŞKANI BUNA TAM DESTEK VERDİ. "

Bahçeli, "suç babadan oğula geçmez" söylemine de tepki gösterdi.

BAHÇELİ: " NURETTİN SOYER'İN OĞLU TUNÇ SOYER'İN HAYATI BOYUNCA YEDİĞİ ÖNÜNDE YEMEDİĞİ ARDINDAYDI. BİR ELİ YAĞDA BİR ELİ BALDAYDI. GELİN GÖRÜN Kİ 12 EYLÜL'DE ÇARMIHA GERİLEN, GÖZLERİ BAĞLANAN, ASKIDA GÜNLERCE İŞKENCE GÖREN ÜLKÜDAŞLARIMIN ÇOCUKLARI YILLARCA DEVLET HİZMETİNE BİLE ALINMADI. HANİ BABADAN OĞULA SUÇ GEÇMİYORDU? EY ZALİMLER SİZE GELİNCE GEÇMEYEN, BİZE GELİNCE KURŞUN GİBİ DELDİ DE GEÇTİ"

Devlet Bahçeli, Tunç Soyer'in "babamla gurur duyuyorum" sözlerini hatırlattı.

BAHÇELİ : "ZULÜM SAVCISI NURETTİN SOYER, ARALARINDA BAŞBUĞUMUZUN DA BULUNDUĞU YAKLAŞIK 220 ÜLKÜDAŞIMIZA İDAM CEZASI İSTERKEN HİÇ Mİ DUDAĞI TİTREMEDİ, HİÇ Mİ BU KADARI FAZLA DİYEMEDİ? BİZ YILLARCA SES ÇIKARMADIK. NE YAPALIM DEVLET DE BİZİM, ORDU DA BİZİM, KADER DE BİZİM DEDİK GÖZYAŞLARIMIZI İÇİMİZE AKITTIK. METANET VE VAKARIMIZA SIĞINDIK, SIZLANMADIK ŞİKAYET ETMEDİK. AMA BABASIYLA GURUR DUYAN TUNÇ SOYER İSMİNE RIZA GÖSTERMEMİZİ DE HİÇ KİMSE BEKLEMESİN. "

Bahçeli, partiden uzaklaşanlara da çağrı yaptı.

" ONLARA SADECE KAPIMIZI DEĞİL, GÖNLÜMÜZÜ DE AÇIYORUM. SAMİMİ ÇAĞRIMI TEKRARLIYORUM. 9 ŞUBAT 1969'DA, 9 ŞUBAT 2019 TARİHİNE KADAR GEÇEN 18 BİN 262 GÜNDE HERHANGİ BİR SEBEPTEN DOLAYI KÜSEN, KIZAN, KIRILAN KARDEŞLERİME DİYORUM Kİ KAVUŞMAK İÇİN VAZGEÇİLMEZ YEMİNLE 50 YILLIK EMANET HEPİMİZE YETECEK, ÜLKÜMÜZ HEPİMİZİ KUCAKLAŞMAYA KAFİ GELECEKTİR. "

BAHÇELİ: " ELLİNCİ YIL MÜNASEBETİYLE DİYORUM Kİ, ARAMIZDAN BİR VESİLEYLE KOPUP GİDEN, GÖZÜ ÜÇ HİLALDE KALAN, 'BİR HATADIR YAPTIK' DİYEN, SAMİMİ PİŞMANLIK YAŞAYAN, YUVASININ ÖZLEMİNİ ÇEKEN 'ÜLKÜCÜ ÜLKÜCÜNÜN KURDU DEĞİL YURDUDUR' DİYEN, HER KARDEŞİMLE HER DAVA ARKADAŞIMLA HELALLEŞMEYE HAZIRIM. "

Bahçeli'ye konuşmasının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu tarafından hediye takdim edildi.

Bahçeli, 1969 yılındaki ilk kongrenin düzenlendiği Adnan Menderes Spor Salonu'nda açılan 50. yıl fotoğraf sergisini gezdi.

Bahçeli'ye sergiyi gezişinde sürprizler de yapıldı.

18 yaşındayken, ilk kongrede Alparslan Türkeş'e çiçek veren Selver Gedikbaş, bu sefer de Bahçeli'ye çiçek takdim etti.

Bir başka sürpriz de Bahçeli'nin izci kıyafetiyle 6 yaşındayken çekilmiş fotoğrafı oldu.

Foroğrafı, Bahçeli'ye takdim eden Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Cumhur İttifakının Adayı Hüseyin Sözlü'nün bir sürprizi daha oldu.

Çanakkale'de tamamı Adanalılardan oluşan 47. ve 48. Alayların savaştığı ve Adana Bayırı olarak da bilinen mevkiden getirilen tarihi tüfeği hediye etti.

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da MHP'nin kuruluşunun 50. yıl dönümünü Bahçeli'ye gönderdiği telgrafla kutladı.

Erdoğan, "Milli kimliği ve duruşu ile ülkemizin ve demokrasimizin gelişiminde önemli bir yeri olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin 50. kuruluş yılını tebrik ediyorum. MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'i rahmetle anıyor, AK Parti ve şahsım adına başta Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere, Cumhur İttifakı içinde birlikte mücadele verdiğimiz tüm MHP'li kardeşlerime en kalbi duygularımla selamlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz