Başkent Hastanesi İstanbul Hastanesi'nde bir ilk daha

Başkent Hastanesi İstanbul Hastanesi'nde bir ilk daha

Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde bir ilke daha imza atıldı...Hekimler, işitme duyusu olmayan insanlara, biyonik kulak teknolojisi ile umut olmaya başladı...Operayonları başarılı geçen 3 bebek, uygulama sayesinde annelerinin sesini ilk kez duyacak.

Başkent Üniveristesi İstanbul Uygulama ve Araştırma Hastanesi artık işitme kaybı yaşayan hastalara da umut oluyor.

BAŞKENT Ü. İST. HASTANESİ İÇİN BİR İLKTİ00.38 DÜN 2 TANE HASTAYA 4 İMPLANT TAKILDI BUGÜN DE BİR BEBEĞE 2 İMPLANT TAKILACAK.

Biyonik kulak teknolojisi uygulamasıyla doğuştan işitme kaybı olan ya da işitme duyusunu tamamen yitiren hastalar Ankara, Adana ve İzmir Başkent Hastaneleri'nin ardından İstanbul başkent hastanesinde de tedavi edilmeye başladı.

SONRADAN SAĞIR OLAN ÇOCUKLARA ÇOK ERKEN YAŞLARDA YAPILDIĞINDA ARKADAŞLARIYLA NORMAL BİR İNSAN GİBİ BÜYÜMESİNE KURMASINA OLANAK SAĞLAYAN BİR TEKNOLOJİ. BU HİZMETİ ANKARA, İZMİR, ADANA'AKİ HASTANELERİMİZ VERİYOR.ARTIK İSTANBUL'DA DA VAR ÇOK MUTLUYUZ

Kulak Burun Boğaz Bölümü'nün uzman doktorları başarılı operasyonlalarla doğuştan hiç duymayan 3 bebeğe koklear implant cihazı taktı. Bebekler, uygulama sayesinde annelerinin sesini ilk kez duyacak

BUGÜN Kİ DAHİL 6 TANE İMPLANT TAKILMIŞ OLACAK 2 GÜNDE. BU BİR EKİP İŞİ. AMELİYATI YAPIYORUZ FİRMA AMELİYASIRASINDA ALETİN AÇLIŞTIĞINI VE VÜCUDUN ONA TEPKİ VERDİĞİNİ GÖRMEK ÇOK GÜZEL BİR HEYECAN ONU DA YAŞIYORUZ. BELLİ AŞAMALARI MİKROSKOP ARACILIĞIYLA YAPILIYOR HİÇBİR ORGANA HASAR VERMEDEN (YÜZ SİNİRİ KAS SİNİRİ) İŞİTME ORGANININ KÜÇÜK DELİĞİNE UAŞMAK BUNLAR MİKROSKOP ALTINDA YAPILIYOR.

Koklear İmplant operasyonunu anlatan Başkent Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Özlüoğlu,hastanın iyileşme süreci hakkında da bilgi verdi.

BİRİNCİ AYDA İLK SES O ZAMAN VERİLİYOR. ÇOCUK O GÜNE KADAR HİÇ DUYMADIĞI SES DUYUYOR. ARTIK İLETİŞİM KURMAYA BAŞLIYOR. ANNE SÖZÜNÜN BİR ANLAMI VAR ARTIK01.03 ÇOK FARKLI OLUYOR DAHA ÖNCE HİÇ DUYMADIĞINDA İLK ETAPTA NE OLDUĞUNU BİLEMİYORLAR ÇOĞUNLUKLA AĞLIYORLAR GÜLENLER DE VAR. ZAMAN İÇİNDE GELİŞİYOR BU TEPKİLER. ÇOCUK O ANDA YENİ YÜRÜYEN ÇOCUK GİBİ İŞİTMEYİ, ANLAM VERMEYİ VE ONLARI TALEP ETMEYE BAŞLIYOR YAŞITLARI ÇOKTAN KONUŞUYOR AMA İŞİTME DIŞINDAKİ SAĞLIKLI ÇOCUK ARAYI KAPATIYOR.

Peki ameliyat sonrası kontroller ne sıklıkla yapılmalı?

İLK ETAPTA DAHA SIK ÖNCE BİR AY SONRA SONRA 3 AYLIK PERİYOTLARLA SONRA 6 AYA DÖNÜŞÜYOR BU SONRADA YILDA BİR KEZ GÖRÜYORUZ. HİÇ SIKINTISI OLMASA DA YILDA BİR KEZ BAKILMASI GEREKİYOR

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz