Adalet Bakanı Gül, TBB Başkanı Feyzioğlu'nu ziyaret etti

Adalet Bakanı Gül, TBB Başkanı Feyzioğlu'nu ziyaret etti

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yargı Reformu Strateji Belgesi hazırlıkları kapsamında, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu ziyaret etti... Görüşmede seçim güvenliği ve terörle mücadele konuları da gündeme geldi.

YARGI REFORMU BELGESİ GÜVEN VEREN ADALET ANLAYIŞIYLA YARGIYA GÜVENİN DAHA DA ARTACAĞI BİR MİLAT OLACAK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yargı Reformu Strateji Belgesi başta olmak üzere yargıdaki gelişmeleri değerlendirmek üzere Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu ziyaret etti.

Gül ve Feyzioğlu, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi

ABDULHAMİT GÜL- BİZ BİR REFORM BELGESİNİ OTURUP BAKANLIKTA BEŞ ON KİŞİ HAZIRLAYARAK 82 MİLYONA SUNAMAYIZ. 82 MİLYONA UYGULANACAK BİR REFORM 82 MİLYONUN GÖRÜŞÜNÜN, KATKISININ, ÖNERİSİNİN ORADA YER ALMASI LAZIM.

ABDULHAMİT GÜL- BAŞTA TÜRKİYE BAROLAR BİRLĞİ OLMAK ÜZERE REFORMU YILLIK OLARAK DA İZLEME DEĞERLENDİRME KURULU OLUŞTURACAĞIZ. BUNLARI SÖYLEDİNİZ AMA HANGİ AŞAMADAYIZ DİYE HESAP VERECEK VE BU KONUDA ÖNERİLERİ ALACAK MEKANİZMAYI DA KURACAĞIZ

METİN FEYZİOĞLU- YARGI REFORMU STRATEJİSİ ORTAYA ÇIKIP, BUNUN EYLEM PLANI DA HAYATA GEÇİRİLME PLANI DA AÇIKLANIP İÇİ DOLDURULUNCA GÖRECEKSİNİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE TÜRK MİLLETİ ÇAĞDAŞ UYGARLIK SEVİYESİNİN DE ÜZERİNE ÇIKMAK ÜZERE HER TÜRLÜ ZİNCİRİNİ KIRACAKTIR.

Görüşmede seçim güvenliği de gündeme geldi.

ABDULHAMİT GÜL- HER SEÇİMDE ŞU OLDU, BU OLDU, ÖLÜLER YAZILDI ŞUNLAR YAZILDI, ONLAR İÇİN ZATEN İTİRAZ SÜRELERİ VAR. ELBETTE SEÇMEN LİSTELERİ GÜNCELLENİYOR. BU KONUDA SUÇ İŞLEYENLER DE ÇOK AĞIR BİR ŞEKİLDE ELBETTE CEZALANDIRILIYOR ONUN İÇİN MİLLETİMİZ MÜSTERİH OLSUN. SANDIK DEMOKRASİNİN NAMUSUDUR. BU DEMOKRASİYE DE NAMUSA DA TÜM SİYASİ PARTİLER ELBETTE SAHİP ÇIKACAKTIR.

METİN FEYZİOĞLU- USULSÜZLÜK OLMAZ, DEMEDİK. USULSÜZLÜĞÜ ORTAYA ÇIKARMAK, DELİLLENDİRMEK SİYASİ PARTİLERİN GÖREVİDİR, İLÇE BİNALARINDA DEDİKODU YAPMAK YERİNE ALINIZ ELİNİZE LİSTELERİ USULSÜZLÜKLERİ DELİLLENDİRİNİZ, DELİLLENDİRDİĞİNİZ HALDE İLÇE SEÇİM KURULLARI VE YSK GEREĞİNİ YAPMIYORSA O ZAMAN KAMUOYUNA BİLDİRİNİZ BİZ DE GEREĞİNİ YAPALIM DEDİK.

Feyzioğlu, Rize'de siyasi parti il başkanlıklarını ziyareti ve açıklamaları nedeniyle yapılan eleştirilere de yanıt verdi.

METİN FEYZİOĞLU- MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMA VE SÖYLEMLERİMİZDEN YAPTIĞIMIZ SÖYLEMLERİMİZDEN RAHATSIZLIK DUYANLARIN TEPKİLERİ GÖĞSÜMÜZDE MADALYADIR.

ABDULHAMİT GÜL- TERÖRLE MÜCADELE ESASEN BİR İNSAN HAKKI MÜCADELESİDİR. İNSAN HAKKI EYLEMİDİR VE BUNU BİR AVUKATIN SÖYLEMESİ, BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANININ SÖYLEMESİ ELBETTE EN DOĞRUDUR. BU KONUDA BİZLER DE BU AÇIKLAMALARIN YANINDAYIZ, DOĞRUSU DA BUDUR.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz