Berat Albayrak İstanbul'da konuştu

Berat Albayrak İstanbul'da konuştu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın gündeminde yüksek gıda fiyatları vardı...Bakan belediyelerin sebze-meyve satışına haftaya başlayacağını duyurdu; "Vatandaş durumun çözümsüz olmadığını görecek" dedi...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye İhracatçılar Meclisi Delegeler Kurulu'nda konuştu; gündeminde yüksek gıda fiyatları vardı..

"GIDA TARAFININ NEGATİF ETKİSİ OLMASAYDI. SON 20 YILIN EN YÜKSEK TEK AYI GELDİ, GIDADA. ARALIKLA AYNI GERÇEKLEŞSE ENFLASYON EKSİ 0,43, YILLIKTA 18,85 YAPACAKTI. ADIMLARIMIZ ÇOK GÜÇLÜ REAKSİYON GÖSTERMEYE BAŞLADI. "

Fiyatları düşürmeye yönelik atılan adımları anlatan Albayrak, "belediyeler sebze-meyve satışına haftaya başlayacak" dedi...

"BELEDİYELER SEBZE-MEYVE SATIŞINA HAFTAYA BAŞLAYACAK. FIRSATÇILIK 82 MİLYONUN CEBİNE KASTEDİYORSA KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL. SON BİLGİLER ÇOK ENTERESAN ŞEYLERİN DÖNDÜĞÜNÜ GÖSTERİYOR. AMA VATANDAŞIMIZ ÇÖZÜMSÜZ OLMADIĞINI GÖRECEK"

Albayrak, YARIN seracılık paketinin açıklanacağını da duyurdu...

"SERACILIK ÖZELLİKLE KIŞ AYLARINDA EKO SİSTEME, TİCARETE, VATANDAŞIN MUTFAĞINA BÖYLE BİR NOKTADA BULUNMAMASI İÇİN PAKET AÇIKLAYACAĞIZ. DÖNÜŞÜMÜ ÇOK HIZLI ŞEKİLDE GÖRECEĞİZ. SERALARIN YENİLENMESİ VE KREDİLERİYLE İLGİLİ ... ZİRAAT BANKASI YARIN ANTALYA'DA MODERN SERACILIKLA İLGİLİ PAKETİ AÇIKLAYACAK. "

Gıda fiyatlarındaki artış Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin de gündemindeydi...Önümüzdeki hafta gerekli adımların atılacağını ve aracıların azaltılarak ürünlerde fiyatların düşürüleceğini söyleyen Pakdemirli, "Vatandaşın daha ucuz gıdaya ulaşımını sağlayacağız." dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz