Bakan "aracı sayısı daraltılacak"

Bakan "aracı sayısı daraltılacak"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin “Tüketici ile üretici arasındaki aracı sayısının daraltılacağına" ilişkin açıklamasına muhalefetten eleştiri gecikmedi. iktidarın 16 yıldır ülkeyi yönettiği hatırlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "domates tarlada 1, çarşıda pazarda 7-8 lira. Bu ne?" açıklaması hükümeti harekete geçirmiş, hal yasasında değişiklik için düğmeye basılmıştı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hal yasasının önümüzdeki aylarda devreye gireceğini söyledi, düzenlemede aracı sayısının azaltılacağını da açıkladı.

Muhalefet ise açıklamalara tepkili.

CHP'Lİ GÜRER: "EN AZ 16 YILDIR BU ÜLKEDE İKTİDARDA OLAN AKP'NİN FİYATLARIN ARTIŞINDA ÇİFTÇİYİ ÜRETİCİYİ ARACIYI SUÇLADI DA BİRDEN BİRE BU SUÇLAMA ANLAYIŞI NİYE OLUŞTU"

"HİÇ BİR YERDE SUÇLU ARAMASINLAR ELEKTİRKET,MAZOT'TA DOĞALDA FİYATI DÜŞÜRDÜLER DE VATANDAŞA VE TÜKETİCİYE BUNU YANSITTILAR DA ...YANSIMASI MI OLMADI SİYASİ İKTİDAR ELEKTİRİĞE YÜZDE 50 ZAM YAPTI YÜZDE 50 ZAMMIN YANSIMASIDIR BUNLAR AKARYAKIT VE ELEKTİRĞE YAPILAN ZAM HERŞEYE YANSIR BUNLARI GÖRMEZDEN GELİYORLAR KENDİ YANLIŞLARINI ÜRETİCİYE ARACIYA SUÇLUYORLAR"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz