CHP 16 adayını daha açıkladı

CHP 16 adayını daha açıkladı

31 Mart yerel seçimi için bugüne kadar 902 adayın belirlendiği Cumhuriyet Halk Partisi'nde, 16 isim daha açıklandı... Adayları, Parti Meclisi'nden yetki alan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu belirledi.

SEYİT TORUN: " BUGÜN 16 ADAYIMIZI DAHA AÇIKLIYORUZ..."

8 ayrı Parti Meclisi toplantısıyla 902 adayını belirleyen Cumhuriyet Halk Partisi, 16 belediye başkan adayını daha açıkladı.
Bu kez Parti Meclisi'nden aldığı yetkiyle isimleri, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu belirledi.

SEYİT TORUN: "ADANA KARATAŞ - MEHMET YILDIZ, ANKARA ETİMESGUT - CELAL ÇELİK, ANTALYA KAŞ -HAYRİ SÜT İSTANBUL MALTEPE - ALİ KILIÇ, İSTANBUL SİLİVRİ - ÖZCAN IŞIKLAR MUĞLA BODRUM - MUSTAFA SARUHAN..."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 14 ilçe, 1 belde belediyesinin yanısıra bir de büyükşehir belediye başkan adayını açıkladı.

SEYİT TORUN : "ORDU BÜYÜKŞEHİR MUSTAFA ADIGÜZEL..."

Adaylar arasında en dikkati çeken isim Şanlıurfa Siverek adayı Mehmet Fatih Bucak oldu. Bucak, daha önce MHP'nin adayı olarak gündeme gelmiş ancak AK Parti ile yapılan ittifak görüşmeleri sonucunda MHP bu ilçeden aday göstermeme kararı almıştı.

SEYİT TORUN: " YAPILAN DEĞERLENDİRMELERDE O BELİRLENDİ. ADAYLIĞI KONUŞULDU AMA PM'YE GELMEDİ."

Torun, isimleri açıkladıktan sonra iktidara yönelik eleştirilerini de sıraladı; hedefinde "Belediyeler sebze-meyve satışına başlayacak" diyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vardı.

SEYİT TORUN: "SAYIN BAKAN TANZİM SATIŞ MAĞAZALARI AÇACAĞIZ DEDİ. BU İÇİNDE BULUNDUKLARI ÖNGÖRÜSÜZLÜĞÜN İFADESİ. BİZ BUNU YILLARDIR YAPIYORUZ. YENİ BİR ŞEY İCAT ETMİŞ GİBİ BULA BULA BU PROJEYİ BULDULAR. BU ÇARESİZLİKLERİNİN İFADESİDİR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz