Semt pazarlarında son durum

Semt pazarlarında son durum

Merkez Bankası, yüksek enflasyona gerekçe olarak "meyve sebze fiyatlarındaki artışı" gösterdi...Sadece marketlerde değil, semt pazarlarında bile tezgahlara yaklaşamadığını söyleyen vatandaş dertli...Ziraat Mühendisleri Odası yetkilileri ise "çözüm ithalatta değil, üretimde" diyor...

Semt pazarlarının eski canlılığından eser yok. Çünkü, bu fiyat etiketleriyle alışveriş yapabilmek herkesin harcı değil...

"FAZLA HER İHTİYACIMI ALAMIYORUM YAĞLAR PAHALI HERŞEY"

TÜİK enflasyonu yüzde 20.35 olarak açıkladı; Merkez Bankası, yüksek enflasyona gerekçe olarak "meyve sebze fiyatlarındaki artışı" gösterdi...Üstelik vatandaş "pazarın enflasyonu İstatistik kurumunun açıkladığından çok daha yüksek" diyor..

"FİYATLARI GÖRÜYOSUNUZ YÜZDE YÜZ ZAMLI DAHA FAZLA ENFLASYON VAR"
"ENFLASYON 30UN ÇOK ÜZERİNDE"
"ENFLASYONA BEN HİÇ İNANMIYORUM YÜZDE YÜZ"

Ispanak 7 lira, lahana 10-15 lira arası, domates 6 lira...

"BİR MAYDONOZ İKİ LİMON DAHA FAZLA ALAMAMKİ YETMİYOR NAPALIM YETİRECEZ"

"KIVIRCIK AZ YETİŞTİĞİ İÇİN PAHALI"

"VATANDAŞA HALA PAHALI GELİYOR BİZ DE DAHA DÜŞMESİNİ İSTİYORUZ"

"PAZARDA MÜŞTERİ YOK ÇÖZÜM SEBZELERİN İKİYE BÖLÜNMESİ AMA HAVAYLA TEMAS ETMESİ SEBZENİN KALİTESİNİN BOZULMASINA NEDEN OLUYOR. BU YÖNTEM İSRAFA YOL AÇIYOR"

Soğanın Fiyatındaki artış nedeniyle ithalatı yapılamaya başlandı; ancak etiketler düşmedi. Kilosu 5 liradan başlıyor. Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Ahmet Atalık, ithalatın fiyatları düşürmeyeceğini söylüyor.

"SOĞAN FİYATLARI HALA YÜKSEK İTHAL EDİLENLER YETERLİ KALİTEDE DEĞİL
İTHALATLA FİYAT DÜŞMÜYOR GÜMRÜKLER SIFIRLANMASINA RAĞMEN İTHALAT DAHA FAZLA MALİYETLİ ÜRETMEMİZ LAZIM FİYATLARIN DÜŞMESİ İÇİN BUNU DEVLETİN DESTEKLEMESİ LAZIM"

Meyvelerden ise, elma 4, ayva 5, muz 7, mandalina 4 lira...

Atalık, yanlış tarım politikaları nedeniyle fiyatların arttığını vurguluyor.

"FİYATLARA ETKİ EDEN ÜRETİMDE KULLANILAN ARAÇLARDAKİ DIŞA BAĞIMLILIK DÖVİZ HAREKETİ MALİYETİ YÜKSELTİYOR. ÜRETİMDEN ÇEKİLMESİNE NEDEN OLUYOR"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz