Piyasalarda olumlu hava hakim

Piyasalarda olumlu hava hakim

ABD Merkez Bankası FED'in faizi sabit tutma kararı ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın "sıkı duruş sürecek" mesajı, piyasaları olumlu yönde etkiledi...Döviz son 2 ayın en düşük seviyesine geriledi...Borsadaki yükseliş ise sürüyor...

Piyasalara olumlu bir hava hakim.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın enflasyon raporunda " sıkı duruş sürecek" mesajı ve ABD Merkez Bankası Fed'in politika faizini sabit tutma kararıyla yönünü aşağı çeviren döviz son 2 ayın en düşük seviyesine geriledi.

"ENFLASYON RAPORU AÇIKLANDI SIKI DURUŞUN DEVAM EDECEĞİ YİNELENDİ. FED KARARI AÇIKLDI PİYASADA BEKLENTİ FAZİN SABİT TUTULMASI YÖNÜNDEYDİ BU OLUMLU YANSIDI KARAR METNİNDE EK FAİZ ARTTIRIMI YAPILACAĞI CÜMLESİ ÇIKARILDI FED'İN SABIRLI BİR DURUŞ SERGİLEYECEĞİ BELİRTİLDİ. GÜVERCİN MESAJININ VERİLDİĞİNİ SÖYLEYEBİLİRİZ. İLERLEYEN GÜNLERDE DOLARN ZAYIF SEYRİ DURUMUNDA 5.20 SEVYESİNİN KIRILMASINA BAĞLI OLARAK 5.18 SEVİYESİ GÖRÜLEBİLİR."

DOLAR: 5.20 LİRA
EURO:5.98 LİRA

Altın da düşüşe geçti.

GRAM ALTIN 221 LİRA

"ONS ALTINDAKİ YÜKSELİŞ GRAM ALTINI DESTEKLERKEN KURDAKİ GERİ ÇEKİLME BİR MİKTAR GRAM ALTINI BASKILIYOR."

Borsada ise oklar yine yukarı yönlüydü.

BIST:105 BİN 542

" BORSADA CİDDİ YÜKSELİŞ YAŞANDI.101 BİN SEVİYESİNİN ÜSTÜNDE OLMASI ENDEKS TARAFININ OLUMLU YANINI KORUDUĞUNU GÖSTERİYOR"

Piyasaların yönünü şimdi yurt içi ekonomik verilerin yanı sıra, ABD ve Çin arasında devem eden ticaret savaşları görüşmelerinden çıkacak sonuçlar belirleyecek.

"ABD ÇİN ARASINDAKİ TİCARET SAVAŞI GÖRÜŞMELERİNİN PİYASALARA YÖN VERECEĞİN SÖYLEYEBİLİRİZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz