Gürcistan Cumhurbaşkanı maaşını bağışladı

Gürcistan Cumhurbaşkanı maaşını bağışladı

Gürcistan'da ilk kadın cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, dikkat çeken kararlarına yenisini ekledi... İşe evinden gidip geleceğini ve makam aracı kullanmayacağını duyuran Zurabişvili, şimdi de maaşını bir vakfa bağışlayacağını açıkladı.

Ülkesinde göreve gelişi ile birlikte ilklere imza atan Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, maaşını bağışlıyor...

Halkın son kez sandığa giderek seçtiği ülkenin ilk kadın cumhurbaşkanı, tüm maaşını, yeni kurulacak ve Cumhurbaşkanlığına bağlı olacak bir vakfa bırakacağını açıkladı.

Sadaka ve yeni girişimlerin teşvik edilmesi gerektiğini vurgulayan Zurabişvili, cumhurbaşkanının öncü olması gerektiğini söyledi. Gürcü liderin beklentisi, diğer siyasilerin de kendisi ile aynı yolu izlemesi.

28 Kasım 2018'de düzenlenen seçimlerde yüzde 59.54 oy olarak ülke tarihindeki ilk kadın cumhurbaşkanı olan Zurabişvili, icraatlerine kendi makamından başlamıştı. Başkanlık Sarayı yerine Başkent Tiflis’teki Orbeliani Sarayı’nda çalışacağını açıklayan Zurabişvili, işe yürüyerek gideceği sözü vermişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz