Zarrab'ın gardiyanına 3 yıl hapis

Zarrab'ın gardiyanına 3 yıl hapis

Reza Zarrab'ın gardiyanı, kendi başını yaktı... İran yaptırımları davasında, Amerika Birleşik Devletleri ile işbirliğine giden Zarrab'dan rüşvet alan gardiyan Casado, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Gardiyan sadece hapse girmeyecek, 26 BİN 500 dolar tutarındaki parayı da iade edecek...

Rüşvet, Reza Zarrab'ın gardiyanını yaktı.

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki davada hakkındaki suçlamaları kabul edip savcılıkla iş birliğine giden Zarrab'dan rüşvet alan gardiyan Victor Casado 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

"Ülkenin hukuk sistemine saldırı" olarak nitelendirilen rüşvet konusunda hapishane çalışanları ve mahkumlar tarafından ciddiyetin anlaşılması için bu yönde karar alındığı açıklandı. Casado, rüşvet olarak aldığı 26 BİN 500 doları da iade edecek.

Zarrab'ın, tutuklu bulunduğu cezaevindeki bir gardiyana, cep telefonu ve alkol karşılığında Türk avukatı aracılığıyla rüşvet verdiği ortaya çıkmıştı.

"İran yaptırımlarını delme", "banka dolandırıcılığı" ve "kara para aklamak" ile suçlanan Reza Zarrab Mart 2016'da Miami'de tutuklanmıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz