FETÖ'ye operasyonlar

FETÖ'ye operasyonlar

Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadele kapsamında, İstanbul'da aralarında albay, binbaşı ve askeri okuldan atılan öğrencilerin de olduğu 50 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi... Adana merkezli 20 ilde 42'si aktif görevde olan 52 asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı... Pakistan'daki FETÖ okullarının, Yüksek Mahkeme'nin aldığı karar doğrultusunda, Türkiye Maarif Vakfı'na devri işlemi tamamlandı...

Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadele kapsamında yurt genelinde operasyonlar sürüyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, FETÖ'nün TSK'daki İllegal yapılanmasına yönelik soruşturması kapsamında, ankesörlü telefon veya sabit kontörlü hatlar üzerinden birbiri ile iletişim kuran şüphelilerin belirlenmesi için çalışmalar sürüyor.

Bu kapsamda; 1'i albay, 44'ü 15 Temmuz'un ardından askeri okuldan ilişiği kesilen öğrenci olmak üzere 50 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Adana merkezli 20 ilde, örgütün asker yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 42'si muvazzaf 52 asker hakkında gözaltı işlemi uygulandı.
Albay, yarbay, yüzbaşı ve binbaşı rütbesindeki şüphelilerden adreslerinde bulunanlar gözaltına alındı.

Bursa merkezli 18 ilde de örgütün TSK gizli yapılanmasına yönelik 22 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 12'si muvazzaf 18 şüpheli gözaltına alındı. 4 şüpheli aranıyor.

Bir çiğ köfte zincirinin sahiplerinden FETÖ firarisi Murat Sivrikaya İzmir'de sahte kimlikle yakalandı.
Sivrikaya, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bu arada, Pakistan'daki FETÖ okullarının Türkiye Maarif Vakfına devir işlemleri tamamlandı.
Pakistan Anayasa Mahkemesi'nin aralıkta aldığı karar doğrultusunda FETÖ terör örgütü ilistesine alınmış, örgüte bağlı okulların ise TMV'ye devredilmesine karar verilmişti.

Bazı FETÖ davalarından da kararlar çıkmaya devam ediyor.
15 Temmuz'da, Borsa İstanbul'un işgal edilmesi ve bu sıradaki olaylarda biri polis, 2 kişinin şehit edilmesine ilişkin 2 sanığa verilen üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 319 yıl 10'ar ay hapis cezası istinaf mahkemesi tarafından onandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz