Kanada kapılarını kapatmıyor

Kanada kapılarını kapatmıyor

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği ülkelerinin aksine Kanada, göçmenlere kapılarını açmaya devam ediyor.... Kanada Göçmenlik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 1 milyonu aşkın kişiye süresiz oturum verileceği duyuruldu... Göçmenlerin, ülkenin yaşlanan nüfusuna karşı önemli bir avantaj olarak görüldüğü de kaydedildi...

Kanada hükümeti, 2019 - 2021 yılları arasında ülkeye 1 milyon 80 bin göçmen alınacağını açıkladı.

Göçmenlik Bakanı Ahmed Huseyin, gelecek üç yıl içinde yabancı göçmenleri ağırlamaya ve topluma entegre olmalarına ağırlık vereceklerini söyledi.

Üç yıllık program kapsamında 2017 yılında Kanada'ya 286 bin, 2018'de de 300 bini aşkın göçmen alınmıştı. Son alarak, 2021 yılında Kanada'ya 370 bin göçmen alınacak.

Ülkeye son yıllarda gelenlerin büyük çoğunluğu ekonomik program kapsamında kabul edildi... 2019-2021 yılları arasında puan sistemine göre alınan ekonomik göçmenlerin yanı sıra yaklaşık 200 bin mülteciye de sığınma hakkı verilmesi planlanıyor...

Kanada ekonomisine önemli katkı sağlayan göçmenler, ülkenin yaşlanan nüfusuna karşı da önemli bir avantaj olarak görülüyor.

Bakanlığın yayınladığı rapora göre, Kanada'da nüfusunun 5'te 1'ini ülke dışında doğanlar oluşturuyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz