İngiltere'de insansız hava araçlarına yönelik düzenleme

İngiltere'de insansız hava araçlarına yönelik düzenleme

İnsansız hava araçları, İngiltere'de sorun olmaya devam ediyor... Ulaştırma Bakanlığı, ülkedeki havaalanları çevresinde insansız hava araçlarına yasak bölgelerin 5 kilometreye çıkarılacağını duyurdu... Ağırlıkları 250 gram ile 20 kilogram arasında değişen tüm İnsansız hava araçlarının kaydedilmesi zorunlu olacak. Polise de, bu konuda yasalara uymayan kişilerle ilgili olarak yeni yetkiler verilecek...

İngiltere Ulaştırma Bakanı Chris Grayling, ülkedeki havaalanları çevresinde insansız hava araçlarına yasak bölgeleri genişleteceklerini açıkladı.

Halen İnsansız hava araçlarının, havaalanlarının en fazla 1 kilometre yakınında uçabildiklerini hatırlatan Grayling, bu alanın 5 kilometreye çıkarılacağını söyledi.

İngiltere'de, ağırlıkları 250 gram ile 20 kilogram arasında değişen tüm İnsansız hava araçlarının kaydedilmesi de zorunlu olacak. Polise, bu konuda yasalara uymayan kişilerle ilgili olarak yeni yetkiler verileceği kaydedildi...

İngiltere'de başkent Londra'nın ve ülkenin en büyük ikinci havalimanı olan Gatwick'te, Noel öncesi bazı İnsansız hava araçları kaosa yol açmıştı.
Havalimanında 36 saatten uzun süre uçuş yapılamamış, on binlerce yolcu Gatwick'te mahsur kalmıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz