İstanbul fırtına

İstanbul fırtına

Marmara ve Kuzey Ege'de Fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Sahillere dev dalgalar vururken, deniz ulaşımı aksadı. Sağanak yağış ise yurdun batı ve güney bölgelerinde etkili oldu. Manisa'da sağanak nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı, Antalya'da heyalan meydana geldi.

Marmara ve Kuzey Ege'de çıkan fırıtına hayatı olumsuz etkiledi.

Şiddetli Lodos nedeniyle İstanbul sahillerine metrelerce yükseklikte dev dalgalar vurdu. İstanbul Boğazı'nda fırtına nedeniyle gemi trafiği çift yönlü olarak askıya alındı.

İDOve BUDO ile beraber Çanakkale Boğazı'yla adalar arasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ'nin bazı seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Bursa'da ise kuvvetli fırtına kenti savaş meydanına çevirdi. Bazı reklam panoları ve çatıların uçmasına neden olan fırtına, ağaçların dallarının kırılmasına, elektrik tellerinin kopmasına yol açtı.

Üzerine metal sac devrilerek yaralanan bir kişi, hastaneye kaldırıldı.

Sakarya'da da şiddetli rüzgar nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Hendek ilçesinde bir iş yerindeki deponun çatısının uçması sonucu 2 kişi yaralandı.

Şiddetli rüzgarın hayatı olumsuz etkilediği bir başka kent de Kocaeli oldu. 3 katlı bir binanın çatısı uçarak yan tarafta bulunan binanın üzerine düştü.

İzmit ilçesinde ise Lodos nedeniyle sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

Yurdun batı ve güney bölgelerinde ise sağanak etkili oldu.

Manisa'da şiddetli sağanak nedeniyle evl ve iş yerlerini su bastı.

Vatandaşlar kendi imkanlarıyla evlerini basan suyu dışarıya tahliye etmeye çalıştı.

Antalya'nın Serik ilçesinde, 4 mahalleyi birbirine bağlayan yolda yağış sonrası heyelan meydana geldi. heyelan anı ise cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Büyükşehir Belediyesi ve jandarma ekipleri tarafından yol temizlenmeye çalışıldı ancak heyelanın devam etme riskine karşı çalışmalar yarıda bırakıldı.

Yağışın devam ettiği bölgede yol trafiğe kapatıldı.

İzmir'de sağanak yağış nedeniyle altgeçit ve yolları su bastı. rögarlar taştı.

Caddeler ve sokaklar göle döndü.

Şiddetini arttıran sağanak yağış trafikteki sürücülere zor anlar yaşattı. Bir taksi yol kenarında biriken suyun içinde kaldı. Kentte sürücüler, yetkililer tarafından dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Öte yandan kar yağışı nedeniyle Bingöl ve Samsun'un bazı ilçelerinde okullar bugün tatil edildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz