HSK, 17 hakim ve savcıyı ihraç etti

HSK, 17 hakim ve savcıyı ihraç etti

FETÖ soruşturmaları ile ilgili gelişmeler, birbirini izledi... Hakimler ve Savcılar Kurulu, örgütle irtibatı nedeniyle 17 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti. Kuşadası İlçe Jandarma Komutanı gözaltına alındı. Eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in avukatları, tutuklanmaya itirazda bulundu. Öte yandan Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'un öldürülmesine ilişkin davada ara karar açıklandı.

17 hakim ve savcının, meslekten ihraç edildi.

Karar, HSK Genel Kurulundan çıktı. FETÖ ile irtibatı belirlenen hakim ve savcıların durumu görüşüldü. İncelemenin ardından 17 hakim ve savcı için karar verildi.

15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından HSK, 4 bin 500'den fazla hakim ve savcıyı meslekten ihraç etmişti.

Kuşadası İlçe Jandarma Komutanı da gözaltına alındı. Adresindeki aramalarda dijital materyallere el konuldu.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan Bolu Dağı’ndaki İsmail’in Yeri isimli ünlü et lokantasının sahibi İsmail Çolak Finlandiya’ya kaçmıştı.
İtirafçı olarak teslim olmak istediğini Türk makamlarına bildirdi....

Çolak, uçakla geldiği İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alındı. Düzce emniyetinde sorgulandı.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'un öldürülmesine ilişkin davanın görülmesine devam edildi.

Suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş'ın FETÖ içerisindeki "öğretmeni" olduğu bildirilen Şahin Söğüt'e, yakalandığı sırada SIM kart bulunmayan cep telefonunu niçin kırdığı soruldu.

Telefonu internet kullanmak için taşıdığını söyleyen Söğüt, "Daha önce ehliyet almak dışında emniyette hiç bulunmamıştım. Bana tuzak kurulacağını düşündüğüm için kırdım. Telefonda bir şey yoktu" ifadesini kullandı.

tutuklu sanıklardan, Altıntaş ile birlikte Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görev yaparken ihraç edilen polis memuru Hasan Tunç ise örgütle bağlantısını reddetti.

Andrey Karlov davasında ara karar açıklaklandı. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Heyet, dava sürecinde mahkeme huzurunda hazır bulunmayan tutuksuz sanık Abdulsamet Kekeç hakkında tutuklanmaya yönelik yakalama emri çıkarılmasını kararlaştırdı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz