İzmir itfaiyesi'nin süper aracı

İzmir itfaiyesi'nin süper aracı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yoğun kar yağışının olduğu kesimlerde mahsur kalanların yardımına; 8 tekerlekli amfibi aracı ile koşuyor. Zaman zaman kar yağşınının etkili olduğu Ödemiş'te olası ihbara karşı hazır bekleyen araç, ayrıca derin suları ve gölleri de hızla yüzerek geçebiliyor.

İzmir İtfaiyesinin süper aracı, görücüye çıktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nin hem karada, hem de suda gidebilen 8 tekerlekli aracı, şimdi de karda mahsur kalanların imdadına koşuyor.

Karada en zorlu engelleri aşarken gerektiğinde yüksek hızlara ulaşabilen, derin suları ve gölleri yüzerek geçen marifetli amfibi aracı, kışın en soğuk günlerinde Ödemiş'te hazır bekliyor.

Özellikle doğada kaybolanların aranmasında zamana karşı yarış veren arama kurtarma ekipleri, hem karada ve suda hem de karda gidebilen arazi aracıyla hareket kabiliyetlerini artırıyor.

8 tekerlekli ve paletli amfibide olası bir sağlık sorununa karşı sedye de bulunuyor.

Moloz, bataklık ve kar da dahil olmak üzere, yumuşak ve zor zeminleri geçmek için özel olarak tasarlanan araç, 8x8 çeker ve güçlü fakat hafif yapısı sayesinde düşük yer basıncı ve tutuş sağlıyor.

Aracın devrilme olasılığı, ATV'lere göre 4 kat daha az ve aynı zamanda diğer araçların ulaşamayacağı yamaç, rampa ve engelleri de kolaylıkla aşabiliyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz