ABD'de duvar krizi büyüyor

ABD'de duvar krizi büyüyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde duvar krizi büyüyor. Başkan Donald Trump ile Demokratlar arasında hükümetin açılmasına ilişkin yapılan müzakereler sonuçsuz kaldı. Tartışmalar sürerken, Trump'ın oğlunun sosyal medyadan yaptığı paylaşım ise tepki topladı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde, bütçe Kongre'de kabul edilmediği için hükümetin kapanmasına neden olan duvar krizi büyüyor.

Başkan Donald Trump ile Demokratlar arasında hükümetin açılmasına ilişkin yapılan müzakere sonuçsuz kaldı.

Trump, Senato Azınlık Lideri Chuck Schumer ve Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ile Beyaz Saray'da bir araya geldi.

Müzakereye ilişkin sosyal medyadan açıklama yapan Trump, "Az önce Chuck ve Nancy ile zaman kaybı olan bir görüşmeden çıktım. Hükümeti çabucak açarsam 30 gün içinde ne olacağını ve duvar inşasını öngören sınır güvenliğini onaylayıp onaylamayacaklarını sordum. Nancy 'hayır' dedi. 'Güle güle' dedim" ifadelerini kullandı.

Görüşmenin ardından Beyaz Saray önünde açıklama yapan Senatör Schumer ise Trump'ın kendilerinden istediğini alamadığı için toplantıyı terk ettiğini söyledi...

Nancy Pelosi de, Trum'ı suçlayarak, "Toplantıyı mahvetti. Demokrasi bu şekilde işlemiyor" dedi...

Donald Trump'ın oğlu Donald Trump Junior'ın sosyal medyadan yaptığı paylaşım ise tartışmayı alevlendirdi...

Babasının Meksika sınırında yapılmasını istediği duvara atıfta bulunan Trump Junior, "Neden hayvanat bahçesinde keyifli bir gün geçirebildiğinizi biliyor musunuz? Çünkü duvarlar işe yarıyor" ifadesine yer verdi.

Bunun üzerine oğul Trump'a sosyal medya kullanıcılarından tepki yağdı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz