Bahçeli: Belediye mi, beka mı derseniz; beka derim

Bahçeli: Belediye mi, beka mı derseniz; beka derim

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu, genel başkan Devlet Bahçeli'nin yönetiminde toplandı.. 31 Mart yerel seçimine hazırlık çalışmalarının ele alındığı toplantıda Bahçeli, Cumhur ittifakının önemine bir kez daha işaret etti; "Belediye mi, beka mı derseniz; beka derim" şeklinde konuştu.


CUMHUR İTTİFAKI BEKADIR. ZİLLET BELADIR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Merkez Yönetim Kurulu üyeleriyle biraraya geldi.

31 Mart yerel seçim çalışmalarının ele alındığı toplantıda Behçeli, Cumhur İttifakı'nın ruhuna uygun çalışılacağını, ittifakı zedeleyici söylemlerden kaçınılması gerektiğini yineledi.

BAHÇELİ
31 MART ÖNCESİ ÜLKEMİZİN HUZURUNU KAÇIRMAK İSTİYORLAR.SOKAKLARI KARIŞTIRMAYI PROJELENDİRİYORLA

Bahçeli, DÜN Meclis grup toplantısında provokasyona gelinmemesi konusundaki uyarılarda bulunmuştu.
BUGÜN de Adalet ve kalkınma partisi ile gerçekleştirilen yerel seçim ittifakı konusunda dedikodulardan uzak durulmasını istedi.
MHP Lideri, sözlerini "o ilçeyi neden almadık, bu ilçeyi neden almadık şeklinde yapılan tezvirat ve dedikodulara aldırış edilmeyecek amaç cumhur ittifakının başarılı olmasıdır. Belediye mi beka mı derseniz beka derim" şeklinde sürdürdü.

31 Mart seçimlerinde Milliyetçi hareket Partisi 30 büyükşehirde aday çıkarmayacak, 51 ilde ise kendi adayları ile seçime girecek. MHP lideri, aday göstermedikleri il ve ilçelerde, AK parti ile aynı hedefe odaklanarak çalışmaların yürütüleceğini bildirdi.

Cumhur ittifakı, Ankara ve İstanbul'da üçer ilçede MHP adayı ile seçime girecek. İstanbul'da MHP adayının gösterildiği ilçelerden biri Anamuhalefetin güçlü olduğu Beşiktaş... Bahçeli, toplantıda, bu ve diğer ilçelerde çalışmalara ağırlık verileceğini belirterek, "herhalde Beşiktaş ilçesi Beşiktaşlı olduğum için bize verilmedi, çalışacağız, heryerde inandığımız doğru şeyleri anlatacağız" ifadesini kullandı.

MHP, şu ana kadar 3'ü büyükşehir, 46'sı il, 602'si ilçe ve belde olmak üzere toplam 651 yerel seçim adayını açıkladı. Diğer adayların da önümüzdeki bir kaç gün içinde netleşmesi bekleniyor.
Bahçeli, tüm adayların açıklanmasının ardından parti genel merkezinde il başkanlarıyla bir araya gelecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz