Atama bekleyen engelli öğretmenler Meclis'te

Atama bekleyen engelli öğretmenler Meclis'te

Atama bekleyen engelli öğretmenler, seslerini duyurmak için Meclis'teydi... Hayatlarını kazanmak için farklı işlerde çalışmak zorunda olan 3 bin 500 öğretmen, Şubat ayında öğrencilerine kavuşmak istiyor.

BURCU KÖKSAL : "OKULLARINI BAŞARIYLA BİTİRMİŞ, ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞMU HAYALİ KURAN GENÇ İDEALİST ÖĞRETMENLER VE TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE VERİLECEK GÖREVE HAZIR OLDUKLARINI BELİRTİYORLAR. BU İNSANLAR ATAMA BEKLİYOR, ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞMAK İSTİYORLAR. "

Atama bekleyen engelli öğretmenler, Meclis'teydi...

BURCU KÖKSAL: "TÜRKİYE'DE ŞU AN 153 BİN 640 ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR. İSTANBUL'DA HER 4 ÖĞRENCİDEN BİRİ ÖĞRETMENSİZ. BU AÇIĞI ALAKASIZ BÖLÜM MEZUNLARINDAN, PEDAGOJİK FORMASYON ALMAMIŞ KİŞİLERLE KAPATMAYA ÇALIŞAN BİR MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VAR."

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, o öğretmenlerle birlikte kameraların karşısına geçti; Şubat ayında yapılacak 500 kişilik atamanın yetersiz olduğunu söyledi...

BURCU KÖKSAL: "SAYILARI 3500 CİVARINDA ENGELLİ ÖĞRETMEN KARDEŞİMİZ VAR. İŞTE BİR FIRSAT. ŞUBAT ATAMASINDA BÜTÜN ENGELLİ ÖĞRETMENLERİMİZİ ATAMAYA KAVUŞTURUN. AYNI ZAMANDA 450 BİN CİVARINDA ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN DE ŞUBAT'TA EN AZ 40 BİN ATAMA SÖZÜ VERİLSİN."

Köksal, milli eğitim bakanına da seslendi.

BURCU KÖKSAL: "MÜLAKATLA DEĞİL LİYAKATLE ÖĞRETMEN ATAMALARI YAPILSIN. ÇOCUKLARIMIZ EHİL ELLERDE YETİŞSİN İSTİYORUZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz