Enflasyon eleştirilerine yanıt

Enflasyon eleştirilerine yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuştu, 31 Mart seçimlerine yönelik uyarı ve mesajları vardı... Önce sıfır atık projesine değindi Erdoğan, ardından Seçim döneminde şehirlerarası göçlere dikkati çekti, "Bindirilmiş kıtalarla seçim olmaz" dedi. Tepkisi ise FETÖ'cülere yönelikti; "Artık sonunuz geldi" diye seslendi. ardından Müsiad gecesinde konuşan Erdoğan, Türkiye'de Ak Parti öncesi İle Ak Parti'nin iktidarındaki enflasyon rakamlarını kıyaslayarak, CHP'ye yüklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu"nda konuştu.

Erdoğan önce anamuhalefetin enflasyon eleştirilerini yanıtladı.

"ORTALAMASI BU 14 YILIN 70,3 ENFLASYON. ONDAN SONRA BİZİM İKTİDARA GELİŞİMİZLE BİRLİKTE KOALİSYONLAR DÖNEMİ BİTİYOR. 16 YILIN ENFLASYON ORTALAMASI 9,54. CHP EN YÜKSEK ENF AKP DÖNEMİNDE OLDU DİYOR. YALAN ÜZERİNE SİYASET YEREL YÖN. KURULU OLDUĞU ZAMAN ÇÖP ÇUKUR ÇAMURDAN KURTULAMAZSINIZ. "

Cumhurbaşkanı daha sonra yerel yönetimlere 31 Mart mesajlarını verdi.
İlki "sıfır atık" projesiydi.

"YEREL YÖNETİMLERİN ISRARLI OLMASI GEREĞİNİ SAVUNUYORUM.
PLASTİK ÜRÜNLERLE SAVAŞ BAŞLATTIK. KENEVİR. RİZEMDEN KENEVİRİ SÖKÜP ALDILAR. İTHAL EDİYORUZ.
31 MART KAMPANYASINDA BEZ FİLE TORBA KULLANALIM ASLA NAYLON POŞET KULLANAMAYACAĞIZ. "

Erdoğan, yerel mimari vurgusu da yaptı. Bir özeleştirisi, bir de çağrısı vardı.

BAŞARAMADIM.
TOKİYE; ÖZEL SEKTÖRE; GELİN ÜLKEMİZİ KATLETMEYELİM.... ARAZİ YER YOK NAPALIM, OLDUĞU KADAR YAP. İNSANOĞLU TOPRAĞA YAKIN YAŞAMALI.
ARAZİLERİ İYİ DEĞERLENDİRİRSEK YER ÇOK. UZUNCA BİR SÜREDİR TÜM YERLEŞİM YERLERİMİZDE YATAY MİMARİ KONUSUNDA ISRAR EDİYORUM. BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDER DİYEMEYİZ. DENİZ KENARLARINI ORMAN ALANLARINI BETONA ÇEVİRME GAYRETİNDE OLANLAR VAR. ORMAN MORMAN NE VAR NE YOK KESİYOR ATIYOR ORAYA DİKEY MİMARİ YAPAYIM ORADAN DA MALI GÖTÜREYİM YAPILAN İŞ BU. DOĞA ŞÖYLE OLMUŞ BÖYLE OLMUŞ UMRUNDA DEĞİL. BİZE DE ÖRNEK VERİYOR MANHATTAN ŞÖYLE, BATSIN SENİN MANHATTAN'IN. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANIMA DA SÖYLÜYORUM KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYACAKSIN YIKMAKSA YIKACAĞIZ.''

Seçim dönemi göç konusunda da uyardı Erdoğan....

"'BİZİM BELDEDE AMCAOĞLUNUN KAZANMASI LAZIM VEYA BİZİM AŞİRETTEN FALANCANIN KAZANMASI LAZIM, NE YAPALIM, ANKARA'DAN, İSTANBUL'DAN GÖÇ YAPALIM.' BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ. BU, İŞGALİN FARKLI BİR TÜRÜDÜR. BUNDAN SONRA BU TÜR ŞEYLERİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞIMIZLA DA DAHA YAKIN TAKİBE ALACAĞIZ. ÇÜNKÜ BUNUN ADI DEMOKRASİ DEĞİLDİR. OLMAZ BÖYLE ŞEY. KİM ORALARDA YAŞIYORSA SEÇİMİ ONLAR YAPSIN NETİCESİNE DE HERKES KATLANSIN. BUNLAR DOĞRU ŞEYLER DEĞİL."

Cumhurbaşkanı'nın tepkisi ise FETÖ'ye yönelikti.

"YURTİÇİ VE YURTDIŞINDAKİ FETÖCÜLERE; ARTIK SONUNUZ GELDİ. BAŞINIZDAKİ FETÖ... NE ZAMANA KADAR ARKASINDA DURUR BİLEMEM AMA ENİNDE SONUNDA O DA GELECEK.
SAKLANDIKLARI DELİKLERDE BULUP ADALETİN KARŞISINA ÇIKARACAĞIZ.
MEZARLIKTA ISLIK ÇALMAYA BENZİYOR.
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'i kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı sarayında basına kapalı gerçekleştirilen kabul, 1 saat 40 dakika sürdü...

Erdoğan, MÜSİAD’ın Vefa Gecesi Programı'na katıldı.

Cumhurbaşkanı konuşmasında, Türkiye'nin ekonomik verilerini değerlendirdi.

VERDİĞİMİZ EMEKLERİN NETİCESİNİ HAMDOLSUNKİ ALIYORUZ...Geçtiğimiz yıl ihracatı 168,1 milyar dolarla kapattık, sadece bununla kalmadık dış ticaret açığımızı da 55 milyar dolara gerileterek, önemli bir başarıya imza attık."

"KREDİ KARTI BORCUNDAN... HER KESİMİN ÜZERİNDEKİ YÜKLERİ AZALTACAK TEDBİRLERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ "

Erdoğan, Ak Parti iktidarından önceki 14 yılın enflasyon oranı yüzde 70.3 olduğunu söyleyerek, CHP'ye yüklendi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz