İktidar yeni kanun teklifi hazırladı

İktidar yeni kanun teklifi hazırladı

Adalet ve Kalkınma partisi, ekonomiye yönelik 18 maddeden oluşan yeni bir düzenlemeyi meclis başkanlığına verdi. İşletmelere asgari ücret desteği öngören teklif, ev kadınlarının ürünlerine vergi muafiyeti ve düzenli ödeme yapan mükelleflere vergi avantajı sağlıyor.

Çok sayıda vatandaşı ilgilendiren yeni bir kanun teklifi Meclis gündeminde.... AK Parti'nin hazırladığı 18 maddelik o teklif her kesime yönelik düzenlemeyi içeriyor.

MEHMET MUŞ: "KANUN TEKLİFİNİN EN ÖNEMLİ MADDELERİNDEN BİR TANESİ 2019 YILI İÇERİSİNDE VERECEĞİZ ASGARİ ÜCRET DESTEĞİDİR "

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, teklifin ayrıntılarını açıkladı; meclis Başkanlığı'na sunulan ve önümüzdeki gönlerde görüşülmesi planlanan düzenleme, işletmelere asgari ücret desteği öngörüyor

MEHMET MUŞ: "500'ÜN ALTI PERSONEL ÇALIŞTIRAN İŞLETLEMER İÇİN 150 LİRA ASGARİ ÜCRET DESTEĞİ VERECEĞİZ.. 500'ÜN ALTI İÇİN 100 LİRA VERMEYİ ÖNGÜROYORUZ "

Teklifin bir maddesi de vergisini zamanında ödeyen mükellefleri ilgilendiriyor.

MEHMET MUŞ: "BEYANNAME BAŞINA BİR UYUMLU MÜKELELFEMİZ 250 LİRAYA KADAR EKSİK ÖDEME YAPMAMASI DURUMUNDA BİLE BUİ AVANTAJI SÜRDÜRELİBELECK BURADAKİ MİKTARI YÜKSELTİYORUZ"

Düzenleme yasalaşırsa uzun vadeli elektrik satışlarının da önü açılacak.

MEHMET MUŞ: " TOPTAN ELEKTRİK PİYASASINDA ENERJİ BORSASINDA ELEKTİRİKLERİN SATIŞI NASIL OLACAĞI BELLİ UZUN VADELİ SATIŞ OLMASI SÖZ KONUSU DEĞİL BU DÜZENLEME İLE EPİAŞ'TA UZUN VADELİ ELEKTİRK SATIŞININ ÖNÜN AÇMIŞ OLACAĞIZ "

Teklifte ev hanımlarını ilgilendiren maddeler de var.

MEHMET MUŞ: " EV HANIMLARININ ENDSÜTRİYEL OLMAYACAK ŞEKİLDE KENDİ EMEKLERİYLE ÜRETTİKLERİ... BİR YILIK ASGARİ BÜRÜT ÜCRETİ GEÇMEYECEK ŞEKİLDE VERGİDEN İSTİSNA OLMASINI TEKLİF EDİYORUZ.. 30 BİN LİRAYA KADAR OLAN SATIŞLARINI VERGİDEN İSTİSNA OLMASINI TEKLİF EDİYORUZ "

Mehmet Muş, teklifle 2019 ve 2020 yıllarında oynanacak UEFA Avrupa Ligi ile UEFA Şampiyonlar Ligi maçları için Türkiye'ye gelecek spor kulüplerine vergi istisnaları getirileceğini de söyledi.

İktidar sözcüsü Mehmet Muş, son dönemde hazırlanan düzenlemeleri muhalefetin, "seçim rüşveti", "seçim yatırımı" şeklinde nitelenmesine ise tepki gösterdi. Muş, düzenlemelerin vatandaşın faydasına olduğunu ifade etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz