CHP milletvekilleri, tazminat davaları için harekete geçti

CHP milletvekilleri, tazminat davaları için harekete geçti

Cumhuriyet Halk partisi milletvekilleri, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği tazminatları ödemek üzere bir fon oluşturmaya karar verdi. Milletvekilleri, üç ayda bir aldığı maaşlarından 5'er bin lirayı bu fona aktaracak.

ÖZKOÇ: " CHP TARİHİNDE İLK DEFA KAPALI GRUP TOPLANTISI CHP GENEL BAŞKANI BİLGİSİ DIŞINDA OLDU. BİR KARAR ALDIK, HALA CHP GENEL BAŞKANININ HABERİ YOK AMA SİZLERİN HABERİ OLACAK.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açılan tazminat davaları, milletvekillerini harekete geçirdi. Basına kapalı yapılan grup toplantısında, tazminatları ödemek üzere bir fon oluşturulmasına karar verildi.

ÖZKOÇ : "TAZMİNATA KARAR VERMEYEN HAKİMLERİ, ZAMAN ZAMAN DEĞİŞTİREREK KENDİ İSTEDİKLERİ KARARLARI ÇIKARTIP, CHP GENEL BAŞKANI'NI EKONOMİK OLARAK BİR ÇIKMAZ İÇERİSİNE SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR. HENÜZ KESİNLEŞMİŞ BİR CEZA YOK, DAVALAR DEVAM ETMEKTEDİR. AMA CHP GENEL BAŞKANLIK KOLTUĞUNDA OTURAN BİR İNSANI, KESİNLİKLE BU YÖNTEMLERLE YILDIRMANIN MÜMKÜN OLMADIĞINI TARİHE NOT DÜŞMEK GEREKİYORDU."

Milletvekillerinin üç ayda bir aldığı maaşlarından 5'er bin lira bu fona aktarılacak. Kesinti ilk 3 aylık ve ikinci 3 aylık maaşlarda olmak üzere şimdilik 2 kez yapılacak.

ÖZKOÇ: " İŞTE CHP MİLLETVEKİLLERİ BİR ARAYA GELEREK NOT DÜŞTÜLER. DEDİLER Kİ; SİZ BİZİM LİDERİMİZİ, CHP'NİN GENEL BAŞKANI'NI EKONOMİK YAPTIRIMLARLA DURDURAMAZSINIZ, ENGELLEYEMEZSİNİZ. CHP AİLESİ OLARAK, BİZ MİLLETVEKİLLERİ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA SOKUYORUZ. KENDİ MAAŞLARIMIZDAN CHP GENEL BAŞKANI İLE İLGİLİ BUGÜN ALINACAK BÜTÜN KARARLARIN BEDELİNİ ÖDEMEYE BİZ DE HAZIRIZ. MİLLETİN HAKKINI VE HUKUKUNU SAVUNMAYA, LİDERİMİZİN ARKASINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ."

Engin Özkoç, kararı Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dışında aldıklarını da vurguladı.

ÖZKOÇ: "BİZ KENDİ KARARLARIMIZI BU MÜCADELEDE ÖNÜMÜZE ÇIKARTILAN ENGELLERİ YIKMAK İÇİN ALIYORUZ. BU SADECE KEMAL BEY'İN ŞAHSİ MESELESİ DEĞİLDİR, CHP'NİN ONUR MESELESİDİR. BİZ BU ONUR MESELESİNİN BEKÇİLERİYİZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz