Halkbank esnaf kredisi desteği veriyor

Halkbank esnaf kredisi desteği veriyor

Halkbank; esnaf ve sanatkarlara yılın ilk 3 ayında 10 Milyar lira, yılın tamamında ise toplam 22 milyar lira 'esnaf kredisi desteği' vereceğini açıkladı. Program kapsamında 350 bin esnafa ulaşılacak.

Esnafa kredi desteği geliyor.

Halkbank; esnaf ve sanatkarlara yılın ilk 3 ayında 10 Milyar lira, yılın tamamında ise toplam 22 milyar lira 'esnaf kredisi desteği' vereceğini duyurdu. Banka, esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik başlattığı programla yaklaşık 350 bin esnafa daha ulaşmayı hedefliyor.

Halkbank'tan yapılan açıklamada, "Şubelerimize kredi plasman tahsisleri yapılmış olup yeni programa ilişkin kredi kullandırımları 9 Ocak itibariyle başladı. Tahsis edilen tutarın 10 Milyar liralık kısmının, bankamızın likidite durumu ve kredi geri dönüşlerinin yoğunlaşma dönemleri dikkate alınarak 2019 yılının ilk 3 ayında kullandırılması kararlaştırılmıştır. Esnaf kredisi kullandırımlarında, mevcut uygulamada olduğu gibi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın faiz desteği devam edecektir” ifadesi yer aldı.

Açıklamada, esnaf ve sanatkara uygun koşullarda temin edilecek krediler ile ülke ekonomisine de katkı sağlanacağı belirtildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz