Piyasalarda son durum

Piyasalarda son durum

Kurdaki hareketlilik sürüyor... Gün içerisinde 5 Lira 38 Kuruşu gören dolar ardından düşüşe geçti... Borsada da oklar bir kez daha yukarıyı gösterdi.

Kur yeni haftaya da hareketli başladı.

"SABAH SAATLERİNDEN BU YANA YUKARI DOĞRU GİDEN KUR HAREKETİ GÖRÜYORUZ CUMA GÜNÜ TARIMDIŞI İSTİHDAM RAKAMLARI İŞSİZLİK ORANLARI İYİ GELMİŞTİ ANCAK POWELL'IN KONUŞMASI İŞLERİ DEĞİŞTİRDİ. DOLAR TARAFINDA FED'İN FRENE BASMAYACAĞINI GÖRDÜK. BUNUN DA DOLAR ENDEKSİNDE GEÇEN HAFTA 5.30'LARA GİDEN SÜREÇ GÖRMÜŞTÜK AMA BU HAFTA ABD'DEN İYİMSER GELEN VERİLERİN TOPLARLANMASIYLA YUKARI YÖNLÜ HAREKETLE BAŞLADIK."

Geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen tarım dışı istihdam verisi ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları ile gerileyen dolar, gün içerisinde önce 5 Lira 38 kuruş seviyesini gördü: ardından yönünü aşağı çevirdi.

DOLAR: 5.38 LİRA
EURO:6.14 LİRA

Güne yükselişle başlayan altın, ilk işlem gününde 222 Lira seviyesinde dengelendi.

GRAM ALTIN: 222 LİRA

Borsada ise oklar bu kez yukarıyı gösterdi.

BIST:89 BİN 612

" İKİ GÜNDÜR YÜKSELİŞE GEÇEN BORSAYI 88 BİN 600'ÜN ÜZERİNE ATTIK.ŞAYET 90 BİN SEVİYESİNİN ÜZERİNE ÇIKARSAK 91 BİNİ AŞABİLİR. 88 BİN 600'ÜN ALTINA İNİLMESİ DURUMDA 84 BİNLERE DOĞRU GERİ ÇEKİLME YAŞANABİLİR."

Peki piyasalarda bu hafta hangi gelişmeler bekleniyor?

"BU HAFTA YURTİÇİNDE VERİ AKIŞI SAKİN ANCAK ÇARŞAMBA GÜNÜ ABD'DE FED'İN TOPLANTI TUTANAKLARI AÇIKLANACAK. YİNE CUMA GÜNÜ ENFLASYON RAKAMLARI GELECEK ABD TARAFINDAN AMERİKAN'NIN ENFLASYONU BİR MİKTAR DAHA YUKARIDA TUTACAK GİBİ VE BU HAFTA DOLAR ENDEKSİNDE YÜKSELİŞ TRENDİ YENİDEN BAŞLAYABİLİR VE KUR TARAFINDA 5.44'LER GEÇİLİRSE 5.64'LÜ SEVİYELERE YAKLAŞABİLİRİZ. EURO TL'DE 6.12 SEVİYESİNDE GİDEN SEYİR VAR. 6.20 KIRILIRSA 6.35 GÖREBİLİRİZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz