ACS Türkiye bölümü genel kurulu toplandı

ACS Türkiye bölümü genel kurulu toplandı

106 yıllık geçmişi ve binlerce üyesi bulunan, dünyanın dörtbir yanında kurulu birliklere sahip "Amerikan Cerrahlar Koleji"nin Türkiye Bölümü genel kurul toplantısı, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde gerçekleştirildi... Ev sahibi; Kolejin, Türkiye, Orta Asya ve Ortadoğu'daki şeref üyesi, aynı zamanda Türkiye temsilcisi ve guvernörü Prof. Dr. Mehmet Haberal.... Toplantıda, önemli kararlara imza atıldı. Yönetim kurulu bu yıl da görevine devam edecek, 2019 yılı kongresi Eylül ayında Kızılcahamam Patalya Termal Otel'de yapılacak.... Dünya Organ nakli derneği Başkanı Prof. Dr. Haberal, uluslararası kongrelerin önemine dikkati çekti. görevimiz; ülkemizi yüceltip yükseltmek dedi ve kolejin tüm üyelerinin eylülde yapılacak kongreye yoğun katılım göstermesi gerektiğninin altını çizdi.

Tam 106 yıllık bir tarih... Binlerce üye, dünyanın her yerinde kurulu birlikler... dünyanın en önemli tıp kuruluşlarından biri; Amerikan Cerrahlar Koleji...

Kolejin Türkiye Bölümü Genel Kurulu Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde toplandı.... Üyeler, Prof. Dr. Hasan Telatar Konferans Salonunda biraraya geldi.

Ev sahibi; Başkent Üniversitesi Kurucusu, Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal....

Haberal, Amerikan Cerrahlar Koleji'nin, Türkiye, Orta Asya ve Ortadoğu'daki şeref üyesi aynı zamanda Türkiye temsilcisi ve guvernörü...

Toplantının açılışını Amerikan Cerrahlar Koleji'nin Türkiye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Özkardeş yaptı.

divan heyeti oluşturuldu. Başkanlığını; Dokuz Eylül Üniversitesi Genel cerrahi anabilim dalından Prof. Dr. İbrahim Astarcıoğlu üstlendi.

Ardından Faaliyet raporları okundu.

Daha sonra maddeler oylandı.

Yönetim kurulu eski üyeleriyle göreve devam edecek. dernek merkezi İstanbul'dan Ankara'ya taşınacak....

Prof. Dr. Mehmet Haberal, söz alarak Kolejin Türkiye bölümünün kurucusu Prof. Dr. Cemalettin Topuzlu ve katkısı olan meslektaşlarına teşekkür etti.

Genel Kurulda 2019 yılı toplantısının konu başlığı da belirlendi.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, Geçtiğimiz yıllarda terör olayları nedeniyle ertelenen uluslararası kongreleri hatırlatarak, bu organizasyonları en üst düzeyde gerçekleştirmeli, Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu göstermeliyiz vurgusu yaptı.

Amerikan Cerrahlar Koleji Türkiye Bölümünün 2019 yılı bilimsel kongresinin tarihi de belirlendi. 5-6 Eylül tarihlerinde Kızılcahamam Patalya Resort Otelde yapılacak.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, katılımları için meslektaşlarına teşekkür etti, Türkiye'nin bilim ihraç eden bir ülke konumuna geldiğinin altını çizdi.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, genel kurul toplantısının ardından meslektaşlarını öğle yemeğinde ağırladı.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, Mart ayında bir ilke daha imza atacak.

4 Temmuz'da başkanlığını resmen devraldığı Dünya Organ nakli Derneğinin ilk bölgesel toplantısı, 28-29 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak. Dünyanın bir çok ülkesinden, öncü bilim insanlarının katılacağı toplantının ana başlığı ise; “Kadavradan Organ Bağışı”... Amaç; özellikle ülkemizde hala yeterli düzeye ulaşamamış kadavradan bağış sayısını artırmak, yeniden yaşam yolculuklarına yenilerini eklemek...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz