"Türkiye'ye ve Dünya'ya Değer Katanlar" ödül töreni

"Türkiye'ye ve Dünya'ya Değer Katanlar" ödül töreni

Tıp alanında yaptığı katkılar, imza attığı ilkler ve öncü bilimsel çalışmalarından ötürü; Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof.Dr.Mehmet Haberal'a; "Türkiye'ye ve Dünya'ya Değer Katanlar" ödülü takdim edildi...Haberal ödülünü, aynı törende "Yılın Devlet Adamı" seçilen, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım'ın elinden aldı...

Uluslararası ekonomi-finans dergisi Turcomoney'in düzenlediği "Türkiye'ye ve Dünya'ya Değer Katanlar" ödül töreni, İstanbul'da gerçekleştirildi..

İş, siyaset,bilim, sanat ve spor dünyasından çok sayıda isim, bu anlamlı gecede biraraya geldi.

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr.Mehmet Haberal da gecenin onur konuklarındandı...Haberal törenin düzenlendiği salona, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Nevzat Ercan, Eski Ticaret ve Sanayi Bakanı Ali Coşkun ve MNG Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazif Günal ile birlikte girdi.

Geceye katılanlar Prof. Haberal'a yoğun ilgi gösterdi...

Tören, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım'ın salona gelmesiyle birlikte başladı

Kürsüye ilk olarak, Jürinin onursal başkanı Eski Ticaret ve Sanayi Bakanı Ali Coşkun çıktı

"BÖYLE ANLAMLI BİR GECEDE SİZLERLE BERABER OLMANIN MUTLULUĞU İÇİNDE SİZLERİ SAYGI VE SEVGİ İLE SELAMLIYORUM. TURCOMONEY DERGİSİ ÇIKTIĞI GÜNDEN BERİ DOĞRU HABERCİLİK ÖZELLİKLE İŞ DÜNYASINI İLGİLENDİREN YORUMLAR YAPMAKTADIR.GEREK İŞ GEREK SİYASET DÜNYASINA ÖDÜL VEREREK GÜZEL BİR HİZMETİ DEVAM ETTİRMEKTEDİR. BENDE ÖDÜL ALANLARI KUTLUYORUM"

Daha sonra konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, ekonomiye ilişkin mesajlar verdi.

" TÜRKİYE BÜYÜK BİR ÜLKE GÜÇLÜ EKONOMİSİ VAR. DİNAMİK BİR İŞ ALEMİ VE ÖZEL SEKTÖRÜ VAR. BİZİ BENZER ÜLKELERDEN AYIRAN DA BUDUR. DOLAYISIYLA BİZ GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE YAŞADIĞIMIZ SIKINTILARI AŞACAK İMKAN VE KABİLİYETE SAHİBİZ, ONUN İÇİN HİÇ KİMSE MORALİNİ BOZMASIN. ÖNÜMÜZDE KIŞ VAR, KIŞIN SONU YAZDIR, HİÇ ENDİŞENİZ OLMASIN. TÜRKİYE'NİN EKONOMİSİYLE İLGİLİ BİRTAKIM KAFALARDA SORU İŞARETLERİ VAR. BEN ŞU KADARINI SÖYLEMEK İSTERİM. BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN, VARLIKLARI VAR, BORÇLARI VAR. YANİ ÜLKEDE ŞÜPHEYE LÜZUM YOK. BİR FİRMAYI DA DÜŞÜNSENİZ AYNI ŞEY. NASIL ÖLÇERSİNİZ EKONOMİNİZİN İYİ VEYA KÖTÜ OLDUĞUNU? VARLIKLARINIZ, YÜKÜMLÜLÜKLERİNİZİ KARŞILAMIYORSA O ZAMAN SIKINTI VAR DEMEKTİR. ANCAK TÜRKİYE'NİN VARLIKLARI, YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ KAT KAT KARŞILAYACAK DÜZEYDEDİR. BUNUN BİLİNMESİ LAZIM. "

Konuşmaların ardından ödüller takdim edildi... Meclis Başkanı Binali Yıldırım'a Yılın Devlet Adamı ödülünü, Eski Bakan Ali Coşkun verdi..

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof.Dr.Mehmet Haberal da, Tükiye'de ve Dünya'da tıp alanında yaptığı katkılar, imza attığı ilkler ve öncü olan bilimsel çalışmalarından ötürü, "Türkiye'ye ve Dünyaya Değer Katanlar" ödülüne layık görüldü....Haberal ödülünü, Meclis Başkanı Yıldırım'ın elinden aldı...

Gecede Özbekistan Devlet Başkanı Şevket MIRZIYOYEV, MNG Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazif Günal; Ziraat Katılım Bankası adına Genel Müdür Metin Özdemir ve Ampute Futbol Milli Takımı'da ödül alanlar arasındaydı...

Tören sonunda Prof.Haberal'ı Turcomoney dergisinin genel yayın yönetmeni Dr.Kazım Kılınç, aracına kadar uğurladı.

"BU ÜLKE BİZİM BAŞKA TÜRKİYE YOK. GÖREVİMİZ BU ÜLKEYİ YÜCELTİP YÜKSELTMEK."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz