"Son 2 yılda 732 teröristi etkisiz hale getirdik"

"Son 2 yılda 732 teröristi etkisiz hale getirdik"

Terörle mücadele hız kesmeden sürüyor... Son 2 yılda yurt içinde düzenlenen operasyonlarda 732 terörist etkisiz hale getirildi. Son 1 ayda 963 kilo patlayıcı ele geçirildi. Güvenlik güçlerimizin başarılı operasyonları ile Amanoslar'da teröre geçit verilmedi; Karadeniz kırsalında da büyük darbe indirildi.

Terörle mücadele sürüyor...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, güvenlik güçlerimizin başarıyla sürdürdüğü iç güvenlik operasyonlarına ilişkin son rakamları açıkladı.

Son 2 yılda sadece yurt içinde 732 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirten Soylu, bu operasyonlarda başvurulan hava desteğine dikkati çekti.

İHA, helikopter ve savaş uçakları yardımıyla elde edilen bu avantajı sürdürmeyi hedeflediklerini belirtti.

İçişleri Bakanlığı da son bir ayda yapılan terör operasyonlarının sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, son 1 ayda gerçekleştirilen 9 bin 765 operasyonda 36 el bombası ve 963 kilogram patlayıcı ele geçirildi.

Güvenlik güçlerimiz, sürdürdüğü kış üstlenmesine yönelik operasyonları ile terör örgütüna darbe vurdu.

Zeytin Dalı Harekatı sonrası Afrin'den Türkiye'ye geçiş noktası olarak kullandığı Amanoslar'da 46 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonlarda örgütün lojistiği yok edildi.

Ocak ve kasım ayları arasında teröristlerce kullanılan 17 sığınak, 2 erzak deposu ile toprağa gömülü mühimmat ve patlayıcı ile dolu 26 bidon bulundu.

Düzenlenen operasyonlar teröristlere göz açtırılmayan Karadeniz kırsalında örgüte bir darbe de bölgedeki soğuk ve rutubetli hava koşullarından geldi. Bölge şartlarına uyum sağlayamayan teröristlerin geri dönmek için telsizle Kandil'den izin istediği, reddedilince güvenlik güçlerine teslim olduğu ortaya çıktı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz