Ankara'da ittifak görüşmeleri sürüyor

Ankara'da ittifak görüşmeleri sürüyor

Yerel seçim için partilerarası ittifak görüşmelerinde sona yaklaşılıyor... Cumhur ittifakı kanadında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "her an görüşebileceği" belirtildi. Cumhuriyet halk partisi ile iyi parti arasındaki görüşmelerin de liderler buluşması ile netleşmesi bekleniyor.

NUMAN KURTULMUŞ: "TABİKİ HER AN OLABİLİR HER İKİ LİDER İNDE SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN DA YAPTIĞI AÇIKLAMADA ANLAŞILAN BU GĞÖRÜŞMENİN BİRAN EVVEL YAPILMASIDIR"

İttifak görüşmeleri sürüyor. Yol haritasını belirlemeye çalışan partilerde son kararı liderler verecek. O görüşme Cumhur ittifakında an meselesi, çünkü çalışmalarda sona gelindi.

NUMAN KURTULMUŞ: "BU SÜRE İÇİNDE HER İKİ PARTİNİN GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI MUTABIK KALINMIŞ OLAN GENEL ÇERÇÇEVE İÇİNDE HANGİ ADIMLAR ATILABİLİR BUNLARIN ÇALIŞMASINI YAPTILAR BU ÇALIŞMALARIN GELDİĞİ NOKTAYI HER İKİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KENDİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISINA ARZ EDECEK "

Adalet ve kalkınma partisi Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş katıldığı bir porgramda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncelikle partisi adına görüşmeleri yürüten kurmayları ile biraraya gelip durum değerlendirmesi yapacağını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de DÜN "30 büyükşehir belediyesi" üzerinden yapılan görüşmelere işaret etmişti.

NUMAN KURTULMUŞ: "DİYELİMKİ X İLİNDE HEM AK PARTİ HEM MHP ADAY ÇIKARSIN ...BUNUN ALT IYAPISI YOK ...PARTİLER AÇISINDAN BAZI İLLERDE FEDAKARLIKLARI GÜNDEME GETİREBİLİR"

Millet ittifakında ise düğümü bir kaç ilde yapılacak anlaşma çözecek. O iller arasında ise Ankara başta geliyor.

Cumhuriyet Halk partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya ziyareti öncesinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile biraraya gelmişti. Kılıçdaroğlu ve Akşener'in bu hafta içinde yeniden görüşmesi bekleniyor.

CHP Milletvekilleri de konuyla ilgili net konuşmadı.

FATMA HÜRRİYET KAPLAN.: "HENÜZ NETLEŞMİŞ BİR DURUM YOK. DEĞERLENDİRME YAPMAM DOĞRU DA OLMAZ. İL İL DEĞERLENDİRME YAPILIYOR... "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz