Erdoğan: Cumhur ittifakını sağlam tutmamız gerekiyor

Erdoğan: Cumhur ittifakını sağlam tutmamız gerekiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Amerika ziyareti dönüşü ittifak görüşmeleri ile ilgili açıklama yaptı. Teknik çalışmaların sürdüğünü belirten Erdoğan "Bahçeli ile muhakkak bir araya gelmemiz gerekiyor" dedi. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli de, çalışmaların olumlu ilerlediğini, ancak pazarlığın söz konusu olmadığını söyledi.

ERDOĞAN- MHP BİR İSMİNİ BELİRLEDİ. AYNI ŞEKİLDE BEN DE BİR İSİM BELİRLEDİM. BU İKİ ARKADAŞIMIZ ARALARINDA TEKNİK DETAYLARINI ÇALIŞIYORLAR.

BAHÇELİ- AKP VE MHPDE İKİ SAYGIDEĞER YÖNETİCİ BİRARAYA GELEREK ÇALIŞMALARINI DEVAM ETTİRMEKTEDİR

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçim için ititfak çalışmaları sürüyor; Hangi bölgede, hangi partinin adayı desteklenecek sorusu yanıtını bekliyor.

ERDOĞAN-BAZILARI RAHAT DURMAZ DURMADAN KARIŞTIRMANIN GAYRETİ İÇİNE GİRER ONLARA BU FIRSATI VERMEMEMİZ İÇİN CUMHUR İTTİFAKINI SAĞLAM, DİRİ TUTMAMIZ GEREKİYOR. İNŞALLAH 31 MARTA DA BU ŞEKİLDE GİRECEĞİZ.

BAHÇELİ-ÖNEMLİ ADIMLAR ATILMIŞTIR ÇALIŞMALAR OLUMLUDUR VERİLMİLİDİR

Adalet ve kalkınma partili Mahir Ünal da DÜN Cumhur ittifakı'nda tablonun önümüzdeki hafta netleşmesinin beklendiğini söylemişti. Gözler heyetlerin yapacağı teknik çalışmaların ardından liderlerin görüşmesine çevrilecek. Erdoğan ve Bahçeli'nin önümüzdeki günlerde yeniden biraraya gelmesi bekleniyor.

ERDOĞAN-BU SÜREÇ İÇİNDE SAYIN BAHÇELİ İLE BİR ARAYA GELMEMİZ VAZGEÇİLMEZDİR MUHAKKAK BİR ARAYA GELMEMİZ GEREKİR.

BAHÇELİ-CUMHURBAŞKANININ TÜRKİYE DÖNÜŞÜ İLE BİRLİKTE ARZULARSALRA .GÖRÜŞME İSTEĞİ OLURSA GÖRÜŞMEYE HAZIR OLUDĞUMUZU GEÇMİŞTE DE İFADE ETMİŞTİK ŞİMDİDİ DE İFADE EDİYORUM

MHP Lideri Bahçeli, "herşey dikkate alınıyor" dedi; görüşmelerin ayrıntısına ilişkin verdiği ipuçlarına dikkati çekti.

BAHÇELİ-ŞU ANKİ ÇALIŞMA 30 BÜYÜKŞEHİRİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VE ONUN ALT YAPISINI OLUŞTURAN BELEDİYELER ÜZERİNDE YOĞUNLAŞMAKTADIR HER ŞEY DİKKATE ALINMAKTADIR 2014 -2018 VERİLERİ GÖZÖNÜNDE BULUNDURULMAKTA PARTİZANCA DEĞİL AKILLICA BİR YOL İZLENMEKTEDİR

İki parti arasında Meclis Başkanlığı için de görüşmeler yapıldığı öne sürüldü. Binali Yıldırım'ın İstanbul adaylığı açıklandığı takdirde o koltuğa partilerinden bir ismin oturması için MHP'nin talebi olduğu iddiaları, liderlere soruldu.

ERDOĞAN- TBMM'DE BÜTÇE GÖRŞÜŞMELERİ VAR. MECLİS BAŞKANIMIZIN YÖNETMESİNDEN DAHA DOĞAL BİR ŞEY OLAMAZ. BU SÜRECE 10-22'Sİ ARASINDA MECLİS BAŞKANI TAKİP EDECEKLERDİR. İSTANBULLA İLGİLİ BİRAZ SABIRLI OLACAĞIZ NİHAİ KARARIMIZI TABANI YOLUNA KOYDUKTAN SONRA KARARI VERECEĞİZ.

BAHÇELİ-TEKRAREN SÖYLÜYORUM MHP'DE PAZARLIK SÖZ KONUSU OLMAZ PARTİMİZİN KARŞISINDA BİR PAZAR VARDIR PHER TÜRLÜ SEBZE ORADA VARDIR İSTEYEN ALIR AMA BİZİM PARTİMİZDE OLMAZ BÖYLE BİR TALEBİ YOK YANİ MHP'NİN ? MECLİS BAŞKANI HENÜZ VAR EFENDİM

Anamuhalefet kanadında da belediye başkan adayları için çalışmalar sürüyor. Perşembe günü toplanacak Parti Meclisi toplantısı sonrasında 300'e yakın isim açıklanacak.
CHP ile İYİ Parti arasındaki görüşmelerde de kritik sürece girildi.

Bazı illerde ortak aday çıkarma konusunda müzakereler sürüyor. O iller arasında İstanbul, Ankara, Antalya, Manisa ve Mersin olduğu öne sürüldü.
İllerde ortak aday belirleme konusunda parti liderleri Kılıçdaroğlu ve Akşener'in bu hafta içinde görüşmesi bekleniyor

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz