Meclis'te MHP-CHP polemiği

Meclis'te MHP-CHP polemiği

CHP ile MHP arasında, makale tartışması yaşanıyor...MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu Alman gazetesine yazdığı makale nedeniyle eleştirdi; Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi.

BAHÇELİ: "SAYIN KILIÇDAROĞLU TAVSİYEM OLSUN, AKLINA GELENİ İŞLEME, HER AĞACI TAŞLAMA, ALLAH MUHAFAZA KAMYON FARI GÖRMÜŞ TAVŞANA DÖNERSİN."

KILIÇDAROĞLU: : "HER VATAN EVLADI CUMHURBAŞKANI OLABİLİR NE VARKİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLAMAZ DİYOR KİM DİYOR SAYIN BAHÇELİ DİYOR "

Tartışma, meclis grup toplantısında yaşandı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında Kılıçdaroğlu'nu, Alman gazetesine yazdığı makale üzerinden eleştirdi.

BAHÇELİ: "BİR ALMAN GAZETESİNE YAZDIĞI MAKALENİN BAŞLIĞINA BAKAR MISINIZ:NEYMİŞ, TÜRKİYE’DE DEMOKRATLAR YALNIZ BIRAKILMAMALIYMIŞ.
ALMANYA'DAN YARDIM DİLENMEK MANDA ÖZLEMİ DEĞİLMİDİR "

Bahçeli'nin sert eleştirisine yanıt gecikmedi.

BAHÇELİ: "AKIL AKIL, GEL ÇENGELE TAKIL, DURUM BUDUR. AKIL OLMAYINCA NE YAPSIN SAKAL, TABLO AYNEN BÖYLEDİR."

KILIÇDAROĞLU: "NİSAN 2014'TE NE DEMİŞTİ: "TÜRKLÜĞÜ REDDEDEN BİRİNDEN CUMHURBAŞKANI OLMAZ. TEKEDEN SÜT SAĞILMAZ, BALDA TUZ BULUNMAZ, SUDA ATEŞ YANMAZ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ"

BAHÇELİ: "SENİ VE ZİHNİYETİNİ HDP DE KURTARAMAZ, ÇÜRÜK İP DE TUTAMAZ."

KILIÇDAROĞLU: "EEE SAYIN BAHÇELİ KİMİN GÖLGESİNDESİN BEN SANA NE SÖYLEYEYİM ŞİMDİ NE SÖYLEYEYİM "

BAHÇELİ: "BRE CAHİLLER, SOLUMUZA FLU BAKIYORUZ DEMEDİK Mİ? CUMHUR İTTİFAKI’NDAN BAŞKA HER YERE KAPALI OLDUĞUMUZU SÖYLEMEDİK Mİ?"

KILIÇDAROĞLU: "ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİME SÖZÜM VAR. ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİMİN BAYRAK SEVGİSİ VATAN SEVGİSİ BENİM GÖNLÜMDE DE YÜREĞİMDE DE AYNEN VAR. BİZ KİMSENİN GÖLGESİNE SIĞINMAYIZ. "

BAHÇELİ: "SAYIN KILIÇDAROĞLU NE YAPTIĞINI, NEREYE SAVRULDUĞUNU YA BİLMİYOR YA DA TUTSAK ALINDIĞINDAN SESİ ÇIKMIYOR, ÇIKAMIYOR."

KILIÇDAROĞLU: "BİZİM SEVGİMİZ VATAN SEVGİSİDİR. BİZİM SEVGİMİZ BAYRAK, İNSAN SEVGİSİDİR. BİRİLERİNİN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKÜP YALVARMAYIZ. ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİM BİLSİNLER ONLARIN BAŞIMIN ÜZERİNDE YERİ VAR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz