Bahçeli: "ABD’nin gözlem noktaları kurması tam bir rezalettir"

Bahçeli: "ABD’nin gözlem noktaları kurması tam bir rezalettir"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye'nin güney sınırında gözlem noktası kurma girişimine sert ifadelerle tepki gösterdi... Yeni çözüm süreci iddiaları içinse, "süreç gömüleli çok olmuştur" dedi.

"ABD’NİN GÖZLEM NOKTALARI KURMAK İÇİN HAREKETE GEÇMESİ TAM BİR REZALETTİR.ABD KİMİ KİMDEN KORUMAKTA, NEYİ GÖZLEMLEMEK İÇİN HAZIRLIK YAPMAKTADIR?"

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Amerika Birleşik devletleri'nin Türkiye'nin güney sınırında gözlem noktaları kurma girişimini eleştirdi.

"ŞU YALANA BAKAR MISINIZ, ÜLKEMİZE DOĞRU UZANAN HERHANGİ BİR TEHDİT GÖRDÜKLERİ TAKDİRDE UYARMAK İSTİYORLARMIŞ
KİMDEN, PKK/YPG’DEN, BAŞKA, IŞİD’TEN."

"BUNUN ADI TERÖR AJANLIĞIDIR"

"TÜRKİYE HİÇ KİMSENİN HİMAYESİNE, HİÇ KİMSENİN GÖZETİM VE KORUYUCULUĞUNA İHTİYAÇ DUYMAYACAK KUDRET VE KUVVETE HAİZ BİR DEVLETTİR. "

Bahçeli, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni de suçladı.

"SUUDİ ARABİSTAN, BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ VE BAZI KÖRFEZ ÜLKELERİNİN ABD’YLE ORTAK HAREKET EDECEĞİ SÖYLENMEKTEDİR."

"BATILA MİHMANDARLIK YAPAN İRADESİZ VE İCAZETLİ YÖNETİMLER, BİLİNİZ Kİ, İSLAM’IN SIRTINA SAPLANMIŞ ZEHİRLİ HANÇERDEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR."

"KUDÜS’ÜN KARIŞMASINDAN SONRA, KABE’NİN DE KARIŞMASI VE KAOSA GİRMESİ Mİ İSTENİYOR? YOKSA TÜRK-ARAP CEPHELEŞMESİ TIRMANDIRILARAK YENİ BİR SICAK ÇATIŞMA MI PLANLANIYOR?"

MHP Lideri, terörle mücadele de kararlılık mesajını ise yineledi.

"TAVİZ YOKTUR, TAVSAMA YOKTUR, TEHİR YOKTUR, GERİ ADIM İSE HARAMDIR."

"BU MİLETİN AYRANI BİR KABARIRSA ..ALİM ALLAH HERKES KAÇACAK DELİK CANINI KURTARACAK DELİK ARAYACAKTIR"

Bahçeli'nin üzerinde durduğu bir başka konu ise yeni çözüm süreci girişimleriydi.

"KENDİNİ AKİL SANAN BAZI AKILSIZ VE ZEKA ÖZÜRLÜLER OSLO’DA TOPLANMIŞLAR. BU KADAR YOLU TEPİP ŞU KIŞ KIYAMETTE NİYE OSLO’YA KADAR GİDERLER, ANLAMAK ZORDUR."

"KANDİL’E GİTSELER, ORADA BİR MAĞARA DELİĞİNDE OTURUP ÇÖZÜM GEVİŞİ GETİRSELER, BİR DAHA DA GERİ DÖNMESELER HEM ZAHMETE KATLANMAZLAR, HEM DE KENDİLERİNİ YORMAZLARDI."

"ÇÖZÜM SÜRECİ GÖMÜLELİ ÇOK OLMUŞTUR, ŞANSINIZI FAZLA ZORLAMAYIN"

MHP genel Başkanı, akaryakıt zammı protestolarının yaşandığı Fransa'daki olayları da değerlendirdi.

"GEZİ OLAYLARI ESNASINDA POLİSİN GÖSTERİCİLERE MEŞRU VE HUKUKİ MÜDAHALESİNDEN RAHATSIZ OLAN FRANSA, BUGÜNLERDE TÜRKİYE’YE NE SÖYLEMİŞSE YEMİŞ YUTMUŞ, OLAYLARI BASTIRMAK AMACIYLA ORANTISIZ TEPKİYE TEVESSÜL ETMİŞTİ"

"NE DEMİŞ ATALARIMIZ ETME BULURSUN İNLEME ÖLÜRSÜN."

Devlet Bahçeli, Almanya'da 28 Kasım'da düzenlenen İslam Konferansı'nda domuz eti ikram edilmesi tartışmalarına da değindi.

"MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATMAYA KALKIŞMAK, İSLAM’I YENİDEN TANIMLAMA KÜSTAHLIKLARIYLA BİRLİKTE, ALMANYA İÇİN İSLAM PROJESİNİ SAHNELEMEK TEK KELİMEYLE CAMİYİ KİLİSEYE HAPSETME İZANSIZLIĞIDIR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz