Prof. Dr. Mehmet Haberal Sosyal Tesisi açıldı

Prof. Dr. Mehmet Haberal Sosyal Tesisi açıldı

"Türkiye'nin adını dünyaya duyuranlara sahip çıkıyoruz" ilkesiyle hareket eden Yenimahalle Belediyesi, çok önemli bir tesise Başkent Üniversitesi Kurucusu Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın adını verdi... Ankaralılar'ın yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan yüzme havuzu ve 3 katlı sosyal tesisin açılışında; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Prof. Dr. Mehmet Haberal ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar bir araya geldi... Sözlerine büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anarak başlayan Haberal, "Hepimizin birinci görevi ülkemize sahip çıkmak, onu yüceltip yükseltmektir" dedi. CHP Lideri de Prof. Dr. Mehmet Haberal'a, "Siz hayatınızı insanlığa vakfettiniz" diyerek teşekkür etti.

43 yıl önce Türkiye'de ilk başarılı organ naklini gerçekleştirdi... Dünya tıbbında sayısız ilke imza attı... Kurduğu Başkent Üniversitesi'yle eğitim ve sağlık alanında ülkesini hep ileriye taşıdı...

Ve sonunda ay yıldızlı Türk bayrağını dünyanın en tepesinde dalgalandırdı. Dünya organ nakli derneğinin seçilmiş ilk müslüman ve Türk başkanı oldu Prof. Dr. Mehmet Haberal...

Yenimahalle Belediyesi, "kurucu değerlerin başkenti Ankara'ya sahip çıkanlara, Türkiye'nin adını dünyaya duyuranlara biz de sahip çıkmak istiyoruz" diyerek, Şentepe'de yapımı tamamlanan 3 katlı sosyal tesise Prof. Dr. Haberal'ın adını verdi...

Ve Ankaralılar'ın yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan; Prof. Dr. Mehmet Haberal sosyal tesisi törenle hizmete açıldı...

Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanvekili Levent Gök, Başkent Üniversitesi Kurucusu - Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal ile Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, milletvekilleri, Başkent Üniversitesi Rektörü pROF. dR.Ali Haberal ve konuklar katıldı.

Kürsüye ilk çıkan isim Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar oldu; tesise neden "Prof. Dr. Mehmet Haberal" isminin verildiğini anlattı.

FETHİ YAŞAR - OLİMPİK HAVUZUYLA SPOR SALONLARIYLA YENİMAHALLE HALKINA HİZMET EDECEK. MEHMET HABERAL'IN İSMİNİ BU TESİSE VERMENİN ONURUNU GURURUNU YAŞIYORUZ. MEHMET HABERAL TÜRK İNSANIN SAĞLIĞINA HİZMET ETMİŞ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNİ VE HASTANESİNİ BAŞKENTE KAZANDIRMIŞ DEĞERLİ BİR İSİMDİR... DEĞERLİ İSİMLERİ YAŞATMAK İSTİYORUZ.

Barıştepe mahallesi muhtarı Kaya Şahin de törendeydi.

KAYA ŞAHİN - BU GÜZİDE TESİSE İSMİNİZ VERİLDİĞİ İÇİN MUTLUYUZ VE BAHTİYARIZ.

Daha sonra Başkent Üniversitesi Kurucusu, Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal konuştu; sözlerine büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anarak başladı.

HABERAL - NE MUTLUKİ ÜLKEMİZ VAR ATATÜRK VE ARKADAŞLARI 7 DÜVELE KARŞI SAVAŞARAK BU ÜLKEYİ KURDULAR. HER ZAMAN HER ŞARTTA RAHMETLE VE ŞÜKRANLA ANDIM. HEPİMİZİN BİRİNCİ GÖREVİ ÖNCE ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKMAKTIR. SONRA ONU YÜCELTİP YÜKSELTMEKTİR. HERKES GİBİ SADECE GÖREVİMİ YAPIYORUM BAŞKA BİR ŞEY YAPMIYORUM. KENDİ KONUMDA AY YILDIZLI BAYRAĞI EN TEPEYE ÇIKARAMAK VE DALGALANDIRMAK BENİM GÖREVİM.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, ülkesi için daha çok çalışma sözü verdi; "Bizler eserlere talibiz" dedi.

HABERAL - YENİMAHELLE'NİN ÇOK DEĞERLİ BELEDİYE BAŞKANI VE ÜYELERİNE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR. BU TESİSE İSMİMİ VERMEKLE DÜNYAYI BİR KERE DAHA BENİM OMUZLARIMA YÜKLEDİLER. ARTIK 7 GÜN 48 SAAT ÇALIŞMAK ZORUNDAYIM. BİZLER HİZMETE TALİBİZ. BİZLER ESERLERE TALİBİZ. HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Prof. Dr. Mehmet Haberal'a ülkeye verdiği hizmetler için sonsuz teşekkür etti.

KILIÇDAROĞLU - BİZİM TOPLUMUMUZUN VEFA DUYGUSU VARDIR. TOPLUMA KENDİNİ ADAYAN HİZMET EDEN İNSANLARA VEFA BORCUMUZ VARDIR. NASIL ÖDERİZ? ONUN ADINI YAŞATARAK... BEN HABERAL HOCAYI 40 YILDIR TANIRIM. ORGAN NAKLİ VAKFINI KURDU BAYRAĞIMIZI EN TEPEYE TAŞIDI. SADECE VAKIF MI KURDU HAYIR ÜNİVERSİTEYE DÖNÜŞTÜRDÜ. ORADAKİ HER FİDAN BENİM ÇOCUĞUM GİBİ DİYOR ORAYI BİR ORMANA DÜNÜŞTÜRDÜ. ORADA ÇOCUKLARIMIZ BİLİMİ ÖĞRENİYOR... AMA KENDİSİ O KADAR MUTAVAZİKİ ŞİMDİ ADIMI VERDİNİZ DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIM DİYOR. SEVGİLİ HOCAM, ELBETTE SİZ FAZLA ÇALIYORSUNUZ, BİZ SİZE 'ÇALIŞMAYIN' DESEK DE SİZ ÇALIŞACAKSINIZ. ÇÜNKÜ SİZ HAYATINIZI İNSANLIĞA VAKFETTİNİZ. NEREDE BİR HASTA, BİR YOKSUL VARSA ORADA HABERAL HOCA VARDIR. LÜTFEDİP KABUL ETTİĞİNİZ İÇİN SON DERECE MUTLUYUM VE GURURLUYUM SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ HOCAM.

Daha sonra hep birlikte açılış kurdelesini kestiler...

Sosyal tesisleri Kılıçdaroğlu, Haberal ve Yaşar birlikte gezdi...

Şentepe'de yapımı tamamlanan 3 katlı tesis; 6 bin 281 metrekare inşaat alanına sahip.

Ankara'nın 3 havuzlu tek ilçesi olan Yenimahalle bu tesisle havuz sayısını da 4'e çıkarmış oldu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz