103 muvazzaf asker için gözaltı kararı

103 muvazzaf asker için gözaltı kararı

İstanbul merkezli 32 ilde, aktif görevdeki 103 asker hakkında gözaltı kararı verildi... Zanlılardan 74'ü gözaltına alındı. Bu arada OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu'na yapılan 1250 bin başvurudan 42 bini sonuçlandı, 3 bini kabul edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadele kapsamında yurt genelinde operasyonlar devam ediyor.

FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri yapılanmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 103 muvazzaf hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Bu kapsamda, ankesör veya sabit kontürlü hatlar üzerinden örgüt içi haberleşme sağladıkları belirlenen, aralarında 2 albay, 2 yarbay, 6 binbaşı, 14 yüzbaşı, 21 üsteğmenin de aralarında bulunduğu 103 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Soruşturma çerçevesinde harekete geçen polis ekipleri, İstanbul merkezli 32 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda şu ana kadar 74 şüpheli gözaltına alındı.

Bu arada 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından Kanun Hükmünde Kararname ile kamudan ihraçlar ve kapatılan kurumlarla ilgili itirazları araştırmak üzere kurulan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu son verileri paylaştı.
Buna göre, şu ana kadar yapılan 125 bin başvurudan 42 bini sonuçlandı...

Kabul edilen 3 bin başvuru, meslekten ihraç edilen ile kapatılan kurum ve kuruluşları kapsıyor.
Başvuruların, 39 binini reddeden Komisyonda, 83 bin başvurunun incelenmesi ise devam ediyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz